AirLive WL-5450AP Pitanje?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by _amar, Jan 16, 2013.

  1. _amar

    _amar Aktivista

    Imam access point AirLive WL-5450AP i zanima me sljedeće:
    Da li mogu njega namjestiti da prima wireless signal i šalje ga dalje? Da mi dodje kao pojačivač signala u stanu?
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  3. _amar

    _amar Aktivista

    Pokušao ali nikako da dobijem konekciju preko ovog ap-a.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Podrzava li ti primarni router tu WDS funkciju?
     
  5. _amar

    _amar Aktivista

    Koliko vidim nije, inače ruter je zte w300 od Bhtelecom-a!
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Pogledaj u tom AirLive imaš li opciju "Universal Repeater", uključi je i trebalo bi onda raditi i pojačavati signal.
     
  7. _amar

    _amar Aktivista

    Tu opciju nemam, imam samo AP, Client, Bridge i Repeater.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    onda nece da moze, inace WDS je Wireless Distribution System (postoji point to point - ovo tebi i treba i point to multipoint), zapravo medjusobno povezivanje uredjaja sa RAZLICITIM SSID-ovima, da rade kao jedna mreza. na dva uredjaja se razmjene mac adrese (u AP1 ukucas mac adresu od AP2, a u AP2 mac adresu od AP1, i tako oni pricaju medjusobno preko WDS-a)
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  10. _amar

    _amar Aktivista

    Uradio upgrade firmwarea, ništa ne pomaže. Sve isto.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Zezao se i ja isto tako sa tim access pointom, al nista.

    Moja solucija - kupis Powerline ( http://www.tp-link.com/common/subject/p ... /TL-PA211/ ) i na njeg prikopcas drugi router gdje god u kuci. Radi ko zmaj, nema konfigurisanja, nema laga, nema kablova, nema slabog WiFi signala u cijeloj kuci.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    WL5450 je namjenjen prvenstveno da radi kao Client (infrastructure) i kao AP. Za druge modove preporcujem WL5460 v2 i WL5470 :)
     
  13. _amar

    _amar Aktivista

    Ovo mi ne odgovara, jer wi-fi mi prvenstveno treba radi telefona.
    Problem sam riješio tako što sam dovuko kablo iz ovog zte modema u AirLive i postavio ga da radi ako repeater. Sad za sad sve u redu, sve sobe imaju singala, ja sretan! :mrgreen: