ALC880 HDA ili Soundblaster 7.1 Live 24bit

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by bINARY cODE sOUND, Oct 28, 2007.

  1. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Vozz svima.Znaci ALC880 HDA ili Soundblaster 7.1 Live 24bitna zvucna.Kontam da je definitivno soundblaster bolje rijesenje ali kada vec imam na ploci ovaj hd alc880 i iskreno ne vidim neku razliku u kvaliteti sto se tice cistoce zvuka , jedino mislim da su (znam da zvuci glupo) mi zvucnici "glasniji" uz soundblaster.Ne znam fakat , citam na forumima da je ALC880 "real deal homie feel" ali opet blasterica je blasterica.Ne znam sta vi mislite?
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    lajvica je bolja, a ti ako ne osjetis razliku u zvuku ocito imas neke losije zvucnike :D
     
  3. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Ma zvucnici su mazze prave x530 a inace nisam neki gamer vise znaci radi zike govorim da nema razlike (kvalitet dubokih tonova , cistoca zvuka...), ako si na to mislio ?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim na bilo kakvu razliku u zvuku koju cujes, nista specifirano. Ako ti je jednako dobar zvuk ostani na ALC880, lajvicu prodaj.

    Na tim zvucnicima vjerujem da nema neke razlike, to je ipak low-end.
     
  5. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Low end :shock: :shock: :shock: wtf , pa koje ti imas majke ti kad je ovo low end , ok cijena im i nije nesto visoka ali za pare koje das dobijes i vise vjeruj mi .... nadam se da govorimo o logitech x530 a ne neki sansun ili neki shit koji si mozda mislio :D
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    x530 su midrange od Logitecha, moze i gore :D
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Stiv misli na thx "fancy" shit.
    Ja sam ionako dovoljno nagluh da ne osjetim razliku.

    Ostavi integraciju...baci sb
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad smo kod logitech-a, on ima veliku rupu izmedju X530 i Z5500, da postoje neki logijevi 5.1 zvucnici koji bi bili po cijeni Z2300, to bi vec bio midrange. Dakle izmedju X530 i Z5500.

    O 5.1 zvucnicima od 70KM nisam nista ni govorio, to je ultra-low-end :D
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam npr sebi uzeo Altec Lansing 2.1 neke od 40km i po kvaliteti ja ne vidim razliku u odnosu na
    Herculesove,Teratec Home Arena,Logitech X530, a manje kablova.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Altec obicno ima odlicne 2.1 zvucnike, dobro balansirane, jedino sto ce neki rec da nisu glasni :D
     
  11. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Ah moa fucca pa nisu x530 70 mambi , ja sam ih uzeo prije 2god. cijena im je uvijek u plusu nepromijenjena , znaci da su mazze :D jer govorimo o zvucnicima sa home user-e a ne oh THX certificiranim shitovima za hale i prostorije slicnih dimenzija , jedino ako ti je soba velicine apartmana u empire state building-u :D :D :D .
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    x-530 su neki midragne imas one S serije ono je strava :D:D:D a eto imas sa i x-540 malo ljepsi dizajn i sad imas onaj daljinac za pojacavanje i smanjivanje zvuka/bassa a ne kao kod 530 na zvucniku/woofer-u. sto stivi kaze velika je rupa izmedju x i z 5.1 kod logitecha. evo ja sam bas nanijetio ovih dana da uzmem z-2300 jer su mi bolji od ovih x-540 5.1