Alpha Protocol

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Jun 3, 2010.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    Alpha Protocol is a third-person espionage role-playing video game, developed by Obsidian Entertainment and published by Sega. The game revolves around the adventures of field agent Michael Thorton.
    [​IMG]
    Official site




    Je li neko probao?
    Ja cu vjerovatno u toku sedmice.
    Prema kritikama, izgleda da je igra sa velikim potencijalom, ali neiskoristenim cemu je vjerovatno uzrok prerano izdavanje i neispoliranost. RPG elementi su odlicni (prica, dijalozi, odluke, razvijane lika), ali akcijski i stealth elementi, gameplay i grafika su ispod prosjeka i vidi se da je igra trebala jos koji mjesec da ostane u izradi.
    Posto sam ljubitelj RPG-a, mislim da cu preko nedostataka preci i sa merakom odigrati, a narocito iz razloga sto je ovo potpuno novi setting za RPG-ove i jer mi je Obsidian ostao u lijepom sjecanju sa KotOR-om 2 i NWN2.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. gilla

    gilla Aktivista

    NIje igra dosla prerano, nego prekasno. Sudeci prema recama nije neko remek djelo, pa cak ni prosjek.

    Za nas koji uzimamo oridji uzimati ovo nema smisla, pogotovo punu cijenu, mozda poslije.
    Za one koji se snadbjevaju sa pijace il torenta , zasto ne probati.
     
  3. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Igrao sam ja malo, instalirao sam misleci da je neka sunjalica, ispostavilo se da nije. Kao neka mjesavina RPG i TPSa, sto je rezultiralo izuzetno glupim gameplayom. AI ne treba ni komentarisati, uzas. Ono sto me je najvise nerviralo je neko kocenje prilikom autosavea, svakih par minuta. Osim toga dosadna i predvidiva.
     
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Zavrsio sam je i meni je haman odlicna. Ovu igru treba posmatrati cisto kao RPG, a ne kao TPS.
    RPG elementi su vrlo dobri: prica, dijalozi, odluke i posljedice, razvijanje lika, tri vrste odnosa s NPC-ima u dijalozima, visestruki krajevi i zavrseci misija, stealth i akcijski pristup misijama.
    Atmosfera je meni licno dobra. Igra je predstavljena bas kao kakav bolji politicko-spijunski triler.
    Gameplay nije los. Meni kao neljubitelju pucacina, napucavanje je solidno uradjeno isto kao i sunjanje (istina ja sam rijetko kad koristio vatreno oruzje jer sam AP igrao kao sunjalicu). Dobro su odradili i obijanje brava, hakiranje kompjutera i sl.
    Vidim da se ljudi zale na pucacki dio. Pa, ovo je RPG i normalno je da jedan metak ne znaci instant kill (osim u situacijama kada razvijete npr. pistolj pa imate critical hit i sl.) i da bossevi imaju veci helath.
    Animacija i grafika jesu losiji dio igre, koja je na nivou one iz 2006-07, mada teksture lica su prilicno dobre.
    Zvuk nije spektakularan, ali je prilicno dobar.
    Naisao sam na nekoliko bugova u igri, ali najiritantniji i po meni vrijedan spomena je onaj kada se kamera nicim izazvana okrene za 180°.
    Ne znam, oni koji ocekuju kvalitetnu pucacinu, nece je ovdje naci. S druge strane, oni koji vole odigrati dobar RPG sa kavalitetnom pricom, likovima, dijalozima i to u spijunskom setingu, obavezno probajte.
    Mozda da je igra kojim slucajem izasla prije nekih tri-cetiri godine, tj. prije Mass Effecta i da je ispolirana do kraja, bila bi jedna od najboljih ikad, ovako se vecini nece svidjeti.
    8.5/10