amazon.com

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by monK, Sep 3, 2005.

  1. monK

    monK Komšija

    Ima li neko iskustva sa internet kupovinom izvana, prije svega putem Amazona...Je li to moguće u našoj zemlji?

    Znam da eBay ne može funkcionisati zato što naša zemlja nije dio tog nekog PayPal sistema!!!

    Isto tako, čuo sam za klinje koje provaljuju te kodove na kreditnim karticama i kupuju stvari s tuđih računa...Na koje aspekte treba obratiti pažnju da se mogućnost toga svede na minimum, ako se uopšte može uraditi nešto po tom pitanju...
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    šta se kupuje?

    da... nemam iskustva s tim.
     
  3. monK

    monK Komšija

    CD-ovi, uglavnom CD-ovi, nijedan p2p ih nema, samim tim ni pirati...A i par komada meni najdražih softwarea je na meti........Izračunao sam da me dođe za cenera jeftinije nego da ih kupujem u buybooku, s tim da se u buybooku pojave dvije-tri godine nakon što izađu, AKO SE POJAVE UOPĆE...

    to što hoću original znači da želim svjesno podržati neke likove u njihovom radu dajući im svoj novac...

    Vjeruj mi da ne znam nijednog čovjeka koji uzma stvari putem interneta ovdje, u par vinyl shopova dobio sam odgovor u kojem kažu da nisu u stanju organizovati distribuciju u naša podneblja (a shopovi u Austriji!!!!!)... :? :? :?
     
  4. GV

    GV Komšija

    Ja mislim da u Zagrebu ima jedna firma preko koje možeš naručiti stvari ako nemaš kreditnu ili ako je imaš ali ne želiš da je staviš u ''promet''. Vidio sam reklamu u nekom od kompjuterskih časopisa.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    second hand audio cd-e možeš tu kod nas dobiti iz 2 dućana po vrlo popularnim cijenama, pa javi ako te interesira.
     
  6. postal dude

    postal dude Aktivista

    ebay radi kako neradi samo sto te dode postarine oko 20$ ali nema veze ,jedina opcija je da im posaljes vrijeme postom sa postarinom i oni ce ti dostaviti robu za nekih 2 sedmice ili mozes da izaberes air mail koi je malo skuplji.
     
  7. monK

    monK Komšija

    Hvala Syss, ovo su zeznuta izdanja za naći, kontaktiram sa ljudima u USA, ni oni ih ne uzimaju u radnjama već isključivo putem weba...

    Imaš linkove za te dućane, možda nađem šta interesantno...
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ma ja kupujem tamo sve u 16 :D

    kod ovih sam naručio 2 cd-a SOAD-a negdje u (određeni) utorak navečer i u četvrtak ujutro poštar zvoni sa prvim zrakama sunca i odlično upakiranim cd-ima, stvarno za svaku pohvalu - http://www.yupressings.com/hr_index.html

    kod ovih kupujem ovako "na ruke" jer su mi blizu firme - http://www.cdshop-roxy.com/

    nadam se da ćeš naći što tražiš i u svakom slučaju s(p)retno :D