AMD ATHLON X2 4200, 939

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by sow*, Nov 26, 2007.

  1. sow*

    sow* Novi član

    Naziv matične ploče Gigabyte GA-K8NSC-939 (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN) ee sad kupio sam AMD ATHLON X2 4200, 939 i moram flesovati bios moze li mi neko da nadje to.Hvala unaprijed :p
     
  2. sow*

    sow* Novi član

    i usput moze li mi neko reci kako da klock Amd athlon 64 3200+ (2000MHz) treba mom jaranu znam ga ja klock do 15% i onda nece vise jer valjda treba napon da se poveca ili sta vec:D i kakav je cooler AC FREEZER 64 PRO PWM jer sam ga htio da stavim na AMD ATHLON X2 4200, 939 i kolika bi mi tem bila odprilike sa tim coolerom na procesoru.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ako mislis flashovati BIOS da ti Win prepozna dvije jezgre, ne moraš. Samo instaliraj AMD drivere i riješen problem. Imam isti procesor :)
     
  4. Kolon

    Kolon Novi član

    Jeli ovo zadnji amd za socket 939 imam asusovu plocu A8N-E sa athlonom 3000 pa kontam da mijenjam.

    Pa sta predlazete za ovaj socket.

    Unaprijed hvala.
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Clockanje AMD Venice:
    http://www.hardwarebase.net/uradi_sam.php?akcija=pokazi&uradi_sam_id=32

    Freezer je dobar cooler, temperatura ti ipak zavisi i od okolne temperature, kako ti je kuciste provjetreno, ali ces svakako primjetit razliku.

    Imas ti i AMD FX60 na socketu 939 samo ne znam gdje ga naci :wink:
    U svakom slucaju to je najbolji proc za taj socket.