antec 900 i tricool ventovi, potreban 3-pinski adapter

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by mobsterc, Oct 12, 2008.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ima li to gdje da se kupi?
    dakle ovi ventovi sto dolaze uz antec 900 napajaju se preko molexa... meni bi trebao adapter sa molexa na 3pin :mrgreen:
    da bih mogao spojiti iste na maticnu radi kontrole obrtaja jer mi ovaj kontroler sto dolazi ugradjen ne odgovara, tj. htio bih da se vrti na jos manje obrtaja
    da li je mozda moguce 'editovati' ovaj kontroler :p bRez lemljenja, da ogranicava napon na druge vrijednosti?
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ukoliko ventovi nisu sa tri zice mislim da nema nista od kontrole vrtnje preko maticne,jer jedna ta treca zica sluzi za ocitavanje broja obrtaja pa da je onda kotroler na maticnoj podeava okretaje.Za ventove sa dvije zice jedino hardwareski sa fanmate-om
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Na tim ventilatorima mozes mjenjati 3 brzine obranja...
    Vjerovatno ti je potrebna automatska kontrola bez otvaranja kučišta.

    Možda se negdje u servisu mogu naci ovi 3 pinskih konektora i samo ove žice od ventilatora zalemiti na 3 pinski konektor i piciti :D
    I ne zaboravi staviti ventilatore na "high" obrtaje da daje maksimalno obrtaja pri 12V...

    E da...ovi ventilatori koliko ja znam nemaju senzora za ocitavanje brzine obrtaja...tako da ako maticna ne moze regulirati samo po voltaži, od toga nema ništa.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ma znam to, kontam posto vec imaju kontroler... sad kada skontam ne sjecam se koliko zica ide do molexa a mrzi me sad da gledam
    ako je samo 2 onda mi ostaje samo editovanje ovog njihovog kontrolera :D
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ne, potrebno mi je da rade manje nego sto je to sa kontrolerom na low...




    edit:
    mislim da sam pobrko stvari jer koliko znam senzor za obrtaje se ne moze prenjeti preko molexa tako da ne trazim vise ovo sto sam napisao u temi da trazim :mrgreen:
    kasno je, spuco' me prenos :smt005 moze lock
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Gledaj, ako tražiš manje od "low" na ventilatoru. (ne znam što će ti) :D
    Probaj onu žicu koja sada ide na žutu na molexu premjestiti na crvenu.
    Tada će se ventilator napajati sa 5V i vidi kako će se onda ponašati ako ga budeš kontrolirao preko onog integriranog potenciometra.
    Vjerovatno ćeš dobiti manje obrtaje nego uobicajno.

    btw...200mm venilator se ne može pokrenuti na 5V pa je moja preporuka staviti ga na 7V.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto si uopce uzimao Nine Hundred ako hoces tisinu?
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    nije mi do sada trebala tisina i inace mi ne smetaju ventovi
    a svakako mi je trebalo to samo na par dana tako da nije frka