AoE problem

Discussion in 'Igre i konzole' started by sgtPepper, Jul 11, 2009.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Kupio sam laptop i umrežio ga sa kompjuterom. Sve je uredno, internet na laptopu radi, mogu pristupiti jedan drugom i dijeliti fajlove. Ali AoE nikako neće preko LANa. Tako da sam probao da crossover kablom ih direktno umrežim, i u AoE (II: The Conquerors) se pojavi host ali kada se probam konektovati, čekam jedno 15 sec. i onda kaže "Unable to join the game.".

    Ne radi ni sa Hamachiem. Ikakvih savjeta ? Uhvatila me nostalgija pa da odigram jednu partiju :)

    PC ide u switch, kao i laptop, a switch u modem Speedtouch 510i.
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Da li si koristio razlicite kluceve za instalaciju?
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ugasi sve Firewall-e na masinama i patchuj sa zadnjim patchem. Vidio sam da su i drugi ljudi imali tih problema posebno sa Vistom. Podesi da ti budu staticke IP adrese i da su masine u istom Workgroup-u, pa javi kako je proslo.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja bas ovih dana sa rodjakom preko IP adresa shutam AOE, on na adsl-u ja na hs kablovskom, i ide bez problema, sa istog cd-a snimljena igra i meni i njemu... njemu je jedino KIS pravio problem, firewall ali kada je dopustio konekciju igra nije pravila nikakvih problema.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Vjerovatno igrate na XP-u.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Lakse malo sa tim igranjem na istom keyu...

    Nabaci patcheve i probaj u compatibility modeu zavrtiti.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    kod mene vista kod rodjaka XP...


    a ko kaze da nije original igra? :smt002
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kad se "original" udupla, odnosno instalira isti key vise puta, onda ocito vise nije original .
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ne kaze se udupla nego "virtualizira"
    ;)
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    znaci ja istresao lovu za igru i ne smijem je dati rodjaku da snimi na svoj komp? budimo realni :D
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Takav je zakon.

    Isto kao sto neko kaze "sto bi ja platio 80KM za igru, kad kod komsije Emira mogu uzeti za 3KM".
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    sta sad se igra ne smije instalirati ni na drugi komp :roll:
     
  14. GW

    GW Moderator

    Smije ako je skineš sa prvog.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    nesto ne vjerujem da je tako. ko meni brani da slusam CD kod sebe u autu, kod jarana... ko mi brani da kupim igru i snimi na svoj kom i svoj laptop?! ja koliko znam cak i ripanje u mp3 za privatnu kolekciju nije kaznjivo. Napravim image sebi na komp, a cd koristim na npr. lapasu.