Apel za pomoc porodici Balaban

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kolinsb, Jul 16, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    APEL ZA POMOĆ U SANACIJI STANA


    Za porodicu Balaban Kolinsa i njegove majke, čiji je stan u ratu devastiran granatiranjem i nema ni minimum uslova za življenje.
    Navedena porodica je dobila deložaciju i hitno mora useliti u stan koji je devastiran, a isti se nalaze u izuzetno teškoj materijalnoj situaciji i nijedno trenutno ne rade.
    Molimo sve koji mogu pomoći na bilo koji način u građevinskom materijalu ili putem novčanih priloga. Uplate novčanih sredstava vršiti sa sljedeći podacima:

    1. Račun primaoca (tekući račun i Raiffeisen banci): 4255031001378727
    2. Svrha uplate: Donacija za obnovu stana
    3. Primatelj: Kolins Balaban, Narodnog fronta bb

    ZA UPLATE IZ INOSTRANSTVA POTREBNO JE POPUNITI UPLATNICU SA SLJEDECIM PODACIMA:

    1. BENEFICIARY BANK: RAIFFEISEN BANK DD BOSNA I HERCEGOVINA
    2. SWIFT CODE: RZBABA2S
    3. ADDRESS: ZMAJA OD BOSNE BB SARAJEVO BIH

    DETAILS OF BENEFICIARY:
    4. IBAN CODE: BA391613000017254124
    5. FULL BENEFICIARY NAME: KOLINS BALABAN
    6. FULL BENEFICIARY ADDRESS:NARODNOG FRONTA BB ZAVIDOVICI

    ili lično a kontakt telefon je 061/297-487.

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nastavak apela za jednog od najpozitivnijih likova na forumu. Znam da je trenutno svima nama malo nategnuta situacija, ali i desetak ljudi kada bi uletilo po peticu, dodjemo do cifre koja vec nesto znaci, naravno oni koji mogu.
     
  3. Hansel

    Hansel Komšija

    Hajmo ljudi pod hitno reagovati u znak prijateljstva i solidarnosti.

    I ako može, skrenuo bih pažnju na jedno, ali da me se ne shvati pogrešno. Ako želite Kolins-u dati do znanja da ste uplatili svoj doprinos (što razumijem), činite to na PM bez javnog eksponiranja ovdje iz nekog ''marketing'' razloga.

    Kolinse, iskreno se nadam da će se situacija brzo okrenuti na bolje.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ovo se svakome može desiti i red bi bilo da pomognemo porodici našeg forumaša.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hvala vam od srca ljudi. nemam interneta vise, pa ponekad uletim od kolege da vidim sta se desava. svaka pomoc mi je dobrodosla. najveci problem je sto sam ocekivao neke stvari od opstine, i izigran sam :( covjek koji je kupio stan od krivaje, insistira da izadjemo iz njega odmah, i zakonski, ima tri mogucnosti (ne zna se koja je gora po mene)
    1. da dovede svu svoju rodbinu i da me izlemaju i izbace na ulicu
    2. da dodje s policijom i da me izbace
    3. da me tuzi i da platim ogromne sudske troskove i kiriju za vrijeme koje sam stanovao u stanu.

    stoga nemam vremena ni za sta drugo (visi organi vlasti, ombudsmen...)...

    jos jednom hvala svim forumasima, i nadam se, da cu uskoro ponovo biti s vama, ali iz svog vlastitog doma.

    EDIT: ako ima neko ko je voljan pomoci, a iz sarajeva je, da se ne bi peglao popunjavanjem uplatnice i cekanjem u banci, moze svoj doprinos ostaviti u Mikrotehu na platou skenderije (to su moje kolege iz zavidovica, abaz, fikret i enes).
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije mi jasno kako ne radite, a imaš tu konfu u potpisu.
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Radiš pa te i sa posla odjebu, eto kako.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    tu konfu sam imao, i nemam je vise. radio sam do prije 3 mj, i recesija je uradila svoje....
     
  9. Hansel

    Hansel Komšija

    @Hacker-u, kad je neko u nevolji, ili mu pomogneš ili šutiš. To ti je neko nepisano pravilo, valjda etike i morala. I bez obzira što je nepisano, pravilo je.
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Refresh
     
  12. jeretik

    jeretik Komšija

    Znam da nije mjesto za to, ali ovo me potaknu da jos koji put posaljem ovu drzavu u pm. A Kolinsu sretno, nadam se da ce fond donijeti znacajnu pomoc.
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Refresh
     
  14. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Jeli mi mozes reci u kojem dijelu Zdica zivis ako nije problem ?
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sorry, sto tek sada odgovaram. zivim u novom naselju, Ul. Voćarski put bb. Ona najgornja ulica iznad bolnice.
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Moze li se znati je li dugorocno rjesena situacija ili je to samo privremeno?
    Zao mi je sto te zadesila ovakva sudbina :(
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ocekujem da ce to biti trajno rjesenje. vratio sam se u stan u koji je moja baka (mama) dobila 1974. godine i koji smo napustili 1993. godine. sada slijedi otkup tog stana od IP Krivaja (iste one ustanove koja me je natjerala u taj stan). jedino se sad bojim da ce tu biti problema, posto se rade razne manipulacije, podmatanja....... krivajom upravljaju dva covjeka, i sutra mi mogu nesto zakomplikovati. sto se tice ovog stana, sredio sam jednu sobu u koju sam smjestio vecinu stvari i u kojoj boravim. sada sredujem dnevni boravak, kupatilo i kuhinju.... ima jos mnogo posla. nadam se, da cu to uskoro srediti. na fejsu sam ostavio nekoliko fotki (slikano mobitelom), gdje se vidi kako napreduju radovi, i kako je to sve izgledalo.

    http://www.facebook.com/home.php?#/grou ... 374&ref=mf

    takodjer, novonastalo udruzenje OGLEDALO iz zavidovica je organizovalo par humanitarnih akcija, s ciljem da se prikupe neka novcana sredstva za obnovu mog stana. krajem sedmice bi trebali saznati koliko je to bilo uspjesno.....