asrock 4core dual sata2 problemi i klokanje

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by eduard, Sep 19, 2007.

  1. eduard

    eduard Novi član

    Pozdrav, nadam se da ovaj forum tj. tema nije mrtva, ja sam nedavno nabavio prije par dana asrock 4core dual sata2, i imam velikih problema s njom. Kada sam slozio komp, s prijasnjim hardverom asus X 800 XT PE agp, 2 x 512 mb kingmax 433mhz, pioneer 110D, instalirao win Xp poceo sam dobivat probleme radi drivera. Imao sam pun device manager upitnika, to sam nekako rijesio, ali kada je sve bilo instalirano komp mi nije uvijek zbootao u XP-e, ponekad se znao smrznuti... nakon flashanja grafe s origigi biosom, i maticne s biosom P1.5 problem nije bio rijesen... onda sam skuzio da je problem u hardveru, tada sam zamijenio ram s jednim keksom samsunga ddr1 i sve je bilo ok.... samo sto mi je cpu-z prijavljivao 1 jezgru.....al sam skuzio da ce se to vratit ponovnim reinstalom ili repairom windowsa.... Sad idem po drugi ram sto mi je covjek iz ducana preporucio (ADM) i uzimam 2 x 1gb supertalent i on tvrdi da s tim ramom nema problema i recimo da mu vjerujem... Nakon svih silnih inf. zanima me kako dobiti fsb preko 266, ja sam podesio sve u bios-u kako treba, znaci disable-o sam spread sprectrum, memory executable, lock-o agp na 66, pci na 100, stavio memory na flexible tako da si komp podesi brzinu i omjer kako mu odgovara, dignuo sam voltaze ddr-a i agp-a ali sustav je stabilan na fsb 250, a na 266 se znaci srusit bezveze....Pa svaka pomoc bi mi dobro dosla, proc je E 2160.Zhvaljujem unaprijed
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hmm.. imam istu plocu u paru sa e4400 i fsb wall je na 290MHz. Znaci radi stabilno na 10x290. Ne znam da nije felericna ploca!? Od postavki u biosu jos jedino mozes pokusati staviti memoriju na auto. Koja ti je brzina memorije?
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    Nije tu sve do ploče ;)
     
  4. eduard

    eduard Novi član

    Imao sam kingmax 2 x 512 433mhz, ali sad sam nabavio supertalent 2 x 1024 667, 4-4-4-12 zato sto mi komp nije s kingmaxom uvijek zbootao u windowse. S ovom memorijom je bilo sve u redu nekih pola sata, i opet su poceli isti problemi s bootanjem, ne boota uvijek, ponekad se "smrzne" i to je to. Sad vise neznam na sto da sumnjam, napajanje je hiper tipe-s 430W nominal (peak 480W active pfc), i staro par mjeseci, a hard je maxtor 120 gb 7200, ploca mi ima i dalje konflikt s nekom komponentom i zato se vjerovatno neda ni dici kako spada.... Na grafu ne sumnjam, radi se o asus X 800 XT PE agp, i sumnjam da je s grafom problem zato sto funkcionira prefektno.... Cim rijesim problem bootanja, mislim da cu rijesit i problem visokog fsb-a koji mi se sada cini nedostiznim.... Svaki savjet mi je dobro dosao, stvarno vise neznam sto me zaj....a, sada sam plocu odfurao u ducan gdje sam kupio da mi oni provjere da li je ona ok, ako je onda mi je vracaju a ja ostajem s istim problemom, ako ju zamijene pada mi kamen s leda, onda znam da je ploca bila s greskom....
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Idealno bi bilo kada bi oni sve tvoje komponente probali na identičnoj ploči.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja na ovoj ploci nisam imao nikakvih problema. Prvo sam imao 2 plocice ddr400 ram-a i to razlicitih proizvodjaca i agp karicu 6600gt i sve radilo super. Sad imam 2x1GB ddr800 i PCIe karticu 1950pro i sve super pici. Ne znam, mislim da je dobio felericnu plocu!
     
  7. eduard

    eduard Novi član

    Evo ploca je jos jucer zavrsila u ducanu na testiranju, i covjek je rekao da je ploca najvjerovatnije u kvaru te da ce mi ju zamijenit za novu, danas ce mi javit i sve cu znat, tako da cim saznam novosti, javljam na forum, sto da vam kazem decki, fala na pomoci i cujemo se jos.... Nadam se da kad sve slozim bude sve funkcioniralo normalno, i da ce mi fsb ovaj put moc dotaknut 290....
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da hajde nadam se da ce ti to sve proraditi kako treba. I jos da dodam da ploca bas ne voli asinhroni rad fsb>ram i fsb>PCIe. Tako da ti je najbolje staviti sve sinhrono, doduse imas agp graficku pa ovo fsb>PCIe mozes zaboraviti :D
     
  9. eduard

    eduard Novi član

    Decki pomoc molim, imam X 800 Xt PE na maticnoj 4coredual sata 2, i cim joj stavim drivere, prilikom bootanja komp stane, sto da radim??
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    koje ti napajanje imas?