Asus 6600GT problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Tensai, Sep 15, 2011.

  1. Tensai

    Tensai Komšija

    Znači problem se projavio prilikom instalacije novih drivera.Na ekranu su se pojavile bijele vertikalne linije koje se vide čak i u BIOS-u.Nakon instalacije drivera računar se restartuje i onda neće da uđe u windows.U everestu pokazuje da grafička radi na manjoj frekvenciji nego što bi trebala.Temperature su uredne,čak i na dodir se grafička jako malo zagrijava.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Driveri nemaju veze sa linijama ako se iste pojavljuju u biosu. Vjerovatno slucajnost da se greška pojavi u isto vrijeme kada su se i driveri podigli. Probaj izvaditi pa vratiti kartu u slot. Probaj resetovati bios. Meni izgleda kao da je pri kraju pa sto bi se u narodu reklo, za rerne. al iprobaj da se zabavis oko nje prije nego sto je baciš/stavis u rernu.

    Samo mi nije jasno, ako nece da udje u windows, kako ocitavas temp sa everesta ? To ipak ulazi nekako u win ili je to statistika od prije tih linija ?
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    Ona udje u windows ali samo bez drivera.Čim instaliram drivere,neće u windows,jedino u safe mode.Ne mogu da nađem istu verziju BIOSa kao što je na ovoj grafičkoj.Ne znam oću li je spržit ako stavim malo drukčiju verziju.
     
  4. wragg

    wragg Aktivista

    Bez drivera grafa radi samo u 2D modu, i vjerovatno nije odapela do te mjere da i tu pravi probleme. Kada stavis drivere, ide u 3D mod tu puca. Po meni je memorija (graficka) u banani, tj. jedan od memorijskih cipova se malo odlemio.
    Vidim da ljudi rade "rerna" metodu koja ima logike, ali ja je osobno ne preporucujem. Ako nemas sta izgubiti, probaj.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Krepalo.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj modifikovat bios tako da spustis taktove za gpu i memoriju po 50MHz, ili vise, pa ga nabaci na grafu. Ocito grafa vise ne moze izdrzati 3d taktove, a poslije ako prodje polako dizi GPU i memoriju po 10MHz pa otkrij sta od to dvoje ne ide na def 3d taktovima (prije ce biti memorija). I na kraju ostavi na taktovima koji joj pasu.