Asus DRW-1608P2S problem u citanju diskova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by SpookyMoO, Apr 14, 2009.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Radi se o tome da je ovaj przac potpuno neposlusan,dakle ne cita uopste nikakve cd-ove niti dvd-ove.Probao sam sa sve 3 aktuelne verzije firmware-a(1.37,1.39,1.41) ali nije do toga.Pored njega u sistemu je jos jedan cd citac takodje asusov.Probao sam ga staviti i samog bilo u master bilo u slave modu da radi ali opet isto,kao i zajedno sa citacem u master i slavu ali nista.Instaliran je windows xp sp3.

    Ali apsolutno je ispravan kada recimo dizem live cd ubuntu linuxa,dakle uredno podigne sistem i prepozna sve kao i kad recimo hocu da instaliram windows.U biosu je normalno prepoznat.Je li neko imao slicno iskustvo i da li zna o cemu se radi?
    Mislim da nije do ostalih komponenti jer nista dr nije mijenjano,radio je uredno a ovo se jednostavno iz cista mira pocelo desavati.Prvo jednostavno nije htio da cita neke diskove,pa bi nekada javio errore u toku przenja i onda sada nece nista.Kad ubacim cd ili dvd gori lampica,on kao da pokusava citati ali nista,a kad kliknem da hocu kao da mu ocitam sadrzaj u my computer-u trazi da ubacim disk ili pak kompjuter zablokira i nista ne reaguje dok ne izbacim cd ili dvd.A evo maloprije ubacih neki cd i on ga iz prve ocita!!!Pa ga ponovo ubacih i opet isto.
    Hvala na eventualnim odgovorima
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma bilo već govora oko tih optuika i takvih fantom problema... očito je da nešto ne valja sa optikom, a pošto nisu skupe, sa asusom pravac zid i kupi novu.

    ne asusa naravno.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    vidi u device manageru pod ide kontrolerima da nije prebacio na pio mod?
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ovo mi je kod tetke racunar,i ja sam joj govorio da smece zamijeni,ali fazon je u tome sto on nije sprzio ni 100 dvd-ova,ne vjerujem da je do optike.Evo jos jedan update-upravo ga probao na svom racunaru i radi normala,prema tome nesto je na racunaru!

    @stihoklepac: provjerio sam to nije na ultra dma je
     
  5. GW

    GW Moderator

    Format, ako nema prepreka.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma joooj pa nedavno je win instaliran,a sa svim sto je trenutno instalirano nije bilo problema.Kad se poslo sve desavati nista nije novo doslo na kompjuter,a mislim na neki software!Bem mu,bi ja ali mi mrsko to sad raditi sve!
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Neisplati se valja platiti krecenje zida koje je skuplje od samog snimaca.
     
  8. aida83

    aida83 Novi član

    A to znaci da..??
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    to znaci da ne treba dvd pisac trehnit od zid, nego ga fino baciti u kantu za smece :smt003
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    I to lagano da neprobudis ukucane. :D
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Haj ne spamajte ako imate sta pametno recite a glupariju ostavite za nesto dr!
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Stavi posljednji firmware, reinstaliraj sistem ponovo, ako opet bude pravio probleme ocisti laser, a ako ni to ne pomogne baci ga u kantu. Jednostavno, i drugi put zaobidji Asus optiku.
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa zadnji firmware i jeste stavljen,uradio sam i uninstall ide kontrolera i pustio da ponovo digne drivere ali isto,a u linuxu radi normalno,samo se nekad javi da ne cita.Moracu ja ovo formatirati izgleda ponovo.Mozda je jednostavno do windows-a nesto a ako format i fresh instalacija ne pomogne,onda pravac kroz prozor!!