ASUS EAH6970 DCII rastavljanje, savjet?! RJESENO

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ElectricSound, Jul 10, 2013.

  1. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Neku noc sam rastavio karticu, skinuo gornji poklopac, koji ide u kompletu sa ventilatorima, da malo ocistim prasinu..vecina vas zna, da cu umjesto ovog mamutskog DC 2 coolera ugraditi H60..e sad, pitanje..KAKO ODVOJITI POKLOPAC OD VENTILATORA :roll: link je u visokoj rezoluciji, vidi se saraf u sredini, izmedju ventova..ja do tog sarafa NE MOGU DA DODJEM :smt011 jedino ako ne moram nesto da grebem, ili kidam sa poklopca, da bih do sarafa dosao..ako bilo ko zna, ili ako je imao slicno iskustvo, neka napise.

    http://www.ixbt.com/video3/images/asus- ... ooler2.jpg

    Hvala svima unaprijed.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: ASUS EAH6970 DCII rastavljanje, savjet?!

    Imas cetiri crna sarafa, po dva sa svake strane, odvrnes njih i poklopac bi trebao da se skine.

    Mozda nema uopste tog centralnog sarafa, te samo postoji rupa za njega.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ASUS EAH6970 DCII rastavljanje, savjet?!

    Vjerovatno zalijepljen taj sredisnji dio sa te tri trake, probaj ga odlijepiti.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: ASUS EAH6970 DCII rastavljanje, savjet?!

    Da, evo kako je na HD7950 koja ima identican cooler, sarafi nisu u sredini vec na krajevima sakriveni ispod onih ukrasa.

    [​IMG]


    Na tvojoj kartici mozda je saraf u sredini oklopa, posto ipak nisu 100% identicne karte, ali moraces skinuti te ukrase, strpljivo sa necim veoma tankim (zaljepljeni su).
     
  5. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ASUS EAH6970 DCII rastavljanje, savjet?!

    Opet je skinuo maloprije, skinuo ta crna 4 sarafica sa strane, i opet nije htio da spadne, osjeti se da u sredini drzi saraf..RJESENJE je ovo sto ste i rekli:polako, tankim safcigerom odstraniti ovu sredisnju ukrasnu lajsnu, tu se ispod nalazi taj saraf. Ukrasna lajsna na sebi ima ljepilo, savitljiva je, i treba dobro pripaziti sa njom, ja sam je bio malo i iskrivio, ali se da lako ispeglati. Jos jedna napomena, ispod sve tri lajsne imaju rupe za sarafe, iako je kod mene bio sam jedan, srednji. Kako god, karta je vracena, poklopac uredno na stolu, ceka da dodje termalna pasta pa da se kemija. I da, grafa je dosta tisa bez poklopca. Eto, ako neko bude u slicnoj situaciji, nek se zna kako i sta skinuti, a da se nesto ne zezne.
    @dmr, Kingt, hvala vam puno ljudi.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I uvijek je dobro takve naljepnice zagrijati recimo fenom za kosu. Onda ide k'o od sale, a nema ostataka ljepila na drugoj strani...
     
  7. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Polako sam je skinuo, popeglao i vratio, ni ne primjeti se da je skidana. Samo, bas bas treba pripaziti.