asus eee kako uspostaviti konekciju

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by mack, Nov 15, 2009.

  1. mack

    mack Aktivista

    Vozdrica.
    Koristim kablovski internet preko epn-a koji mi na desktop racunaru odlicno fungcionira ali nikako ne mogu da uspostavim konekciju na navedenom notebooku. Na njemu je instaliran linux. Prikopcam kabal u njega, odem na network, kreiram novu conection itd. ali nece.
    Ako bi mi neko mogao pomoci oko toga bio bi mu jako zahvalan.
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Koristilo bi da si naveo koji je linux.

    Ako je Ubuntu i nesto slicno sa Gnome-om, pokreni pppoe-conf iz terminala, i slijedi upute, ukucaj username i pass i to je to, i ponudice ti da se automatski konektujes.

    Ako ne bude pppoe-confa, koristi pppe-setup (kod mene je tako na KDE Slaxu), i isto pratis jednostavne upute i to je to, sa pppoe-start/stop se konektuje i prekida konekcija.
     
  3. drdamir

    drdamir Aktivista

  4. mack

    mack Aktivista

    @AhmeT
    ja koliko sam skontao radi se o Xandros-linuxu.

    @drdamir
    hvala na linku. ima zanimljivih stvari ali nikako da nadjem to sto mi treba :|
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa jesi probao one dvije metode sto sam napisao?

    Jel znas pokrenut terminal uopste? Xandros je na KDEu po defaultu, pa probaj prvo drugu metodu, pppoe-setup

    Ako ne uspije, skini http://ftp.fr.debian.org/debian/pool/ma ... 18_all.deb, instaliraj sa duplim klikom, pa pokreni pppoeconf iz "Konsole"
     
  6. drdamir

    drdamir Aktivista

    Ja sam prijatelju instalirao XP na eee i sve radi bez problema, pa razmotri i tu opciju.
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma i nema potrebe uz distroe poput SLAXa i sl :)
     
  8. mack

    mack Aktivista

    "ctrl+alt+t" za pokretanje terminala i onda...?
     
  9. wudu

    wudu Aktivista

    Preporucujem instalaciju XP-a na to cudo maleno :)