ASUS ENGTX570 DCII/2DIS/1280MD5 - overclock guide

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Spacemaster, Feb 10, 2011.

  1. Spacemaster

    Spacemaster Aktivista

    Došlo vreme da se proba i 570 sa ASUS dizajnom. Model koji sam testirao na max 24/7 overklok nosi oznaku ENGTX570 DCII/2DIS/1280MD5. Fleošovao sma poslednji perfomans BIOS koji ću postaviti ovde, sa kojim i napon ide do 1.225V. Karta je hlada i sarađuje odlično sa GPU Tweaker softwerom koji na žalost zbog NDA ne mogu da prikažem, te sam za ovaj video snimak bio primoran da testiram sa Smart Doctorom. Igre nisam vrteo, te i ovaj put ako neko ima voljan da to uradi eto rešenja :)


    TEST SISTEM:

    MB: ASUS P8P67 WS Revolution
    VGA: ASUS ENGTX570 DCII/2DIS/1280MD5 DCII/2DIS/1280MD5
    MEM: Corsair 2000MHz CL7
    PSU: Antec 1200W


    ŠTA SAM RADIO:

    1. Za podešavanje cele priče koristio sam ASUS Smart Doctor oc alat (uskoro će izaći novi GPU Tweaker the best alat koji ćemo koristiti svi – probah ga sinoć :) )
    2. Ventilator grafičke karte je podešen na AUTO
    3. Napon procesora podesio sam na 1.125V. Napon GPU je mogao i više (max oko 1.225V), gde se uz blago podešavanje na 1.17V moglo Vantage izvrteti na 1030MHz bez po muke
    4. GPU klok procesora podesio sam na 965 MHz
    5. Klok Memorije podesio sam na 3972 MHz
    6. Za proveru stabilnosti koristio sam Furmark program
    7. Temperatura koju nisam želo da pređem je 80C
    8. Sobna temperetura 23-4C


    KRATKA SPECIFIKACIJA ASUS ENGTX570 DCII/2DIS/1280MD5 GRAFIČKE KARTE :

    Graphics Engine: NVIDIA GeForce GTX 570
    Bus Standard: PCI Express 2.0
    Video Memory: GDDR5 1280MB
    Engine Clock: 742 MHz
    CUDA Core: 480
    Memory Clock: 3800 MHz ( 950 MHz GDDR5 )
    RAMDAC: 400 MHz
    Memory Interface : 320-bit


    VIDEO SNIMAK OVERKLOK PODEŠAVANJA

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kC82dKF1gyA&feature=player_embedded[/youtube]


    UKRATKO O NAJVAŽNIJIM NOVIM TEHNOLOGIJAMA

    ASUS HD 6900 zajedno sa GTX500 serijom grafičkih karti raspolaže sa novom DirecCU II tehnologijom. Pomenuta tehnologija zasnovana je na toplotnim bakarnim cevima koje diretno naležu na GPU sa čime se toplota odnosi veoma efikasno sa GPU-a na toplotne cevi. Da bi sa toplotnih cevi pomnuta toplota bila odnešena van kućišta zadužena su dva velika ventilatora sa 600% boljim protokom vazduha i 20% nižom temperaturom u poređenju na referentni model. Nije sve u hlađenju! ASUS Super Alloy Power i Voltage Tweak tehnologije su dizajnirane od strane ASUS-a i omogućuju neverovatne overkloking sposobnosti sa veoma malim gubitcima, tj. vrednostima napona.

    Super Alloy Power tehnologija koristi specijalnu leguru u izradi naponske sekcije, kao što su prigušnice, kondenzatori i MOSFETOVI. Rezultat cele priče su 15% bolje perfomanse, 2.5 duži radni vek komponenti i 35°C manja temperature, a sve to u poređenju na generički model. Kada se sve sabere i oduzme odlični overklok rezultati su neminovni.

    Voltage Tweaker tehnologija zadužena je za menjanje napona GPU-a, video memorije, a sve to zarad većih perfomansi posredstvom overkloka. U nekim situacijama overklok margina može da dosegne granice i do 50% veće kada je GPU klok u pitanju (suvi led I LN2), a sve to u poređenju na referentni model.

    [​IMG]


    DOWNLOAD VOLTAGE PERFORMANS BIOS: http://www.hwgurus.com/Slike_forum/Spac ... 70volt.rar