Asus M2N-E system na sata drive

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Hamdija.23, Jan 18, 2014.

  1. Hamdija.23

    Hamdija.23 Novi član

    POOOOzzz kolege,

    ja sam se malo preletio i kupio sebi HDD sa sata priključkom. Kada sam ga postavio, i krenuo da instaliram OS.... beeelaaaj... nece...

    Ploca mi je M2N-e i ne prepoznaje novi hdd koje je na sata1 kao master slave... da li neko ima ili zna riješenje. Negdje sam naletio da ako želim sata drive potreban mi je i sata optički uređaj... a nisam rad stvoriti sebi jos troška ako to nije pravo riješenje.

    sada sam vratio svoj ATA drive dok ne rijesim problem..


    hvala
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Postoji (odn. trebalo bi) u bios-u opcija da SATA portovi rade u "compatibility" režimu.
     
  3. GV

    GV Komšija

    Ne vidiš ga u biosu uopšte?
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Mislim da ova ploca nema opcije za compatibility mod.Btw kod sata diskova nema veze kako jumper namjestis.Ako ga u biosu nema tj nije prepoznat,moze biti da sa diskom nesto nije ok.
    Jesi li ocistio cmos?Probaj to pa setup defaults pa vidi ima li promjena
     
  5. Hamdija.23

    Hamdija.23 Novi član

    disk je registrovan na sata1... njegov kapacitet i sve to je ok..
    problem->

    primary master slave.. non
    primari second slave... ASus DVD RW ,...
    sata1 WD 500GB...

    jumpera nema na sata diskovima....
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Iskljuci opciju "Extended IDE Drive" ta taj SATA port. Mislim da bi to trebalo biti ekvivanent "compatibility" modu na novijim plocama.
     
  7. Hamdija.23

    Hamdija.23 Novi član

    Najjednostavnije riješenje:

    Uzmeš i optički uređaj sa sata priključkom i to je to... Nisam siguran dali je moguće na koji drugi način, ali ovaj radi!!!

    može lock pooou