Asus Notebook problem !

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Bumbe, Aug 23, 2014.

  1. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Pozdrav ekipa,kupio sam laptop prije 2,3 mjeseca,bio je bukvalno nov.Odlican laptop za moje prilike.
    Asus Q501LA je marka i tip laptopa.Korisito sam ga nekih 10,15 dana da bi na jednom sasvim slucajno potegao malo kabal od punjaca i punjac se iskljucio (Univerzalni punjac,garant neko Chinese shit) i nakon sto sam ponovo spojio doslo je do kratkog spoja i bljesnulo je na onom portu .
    Laptop se resetovao i upalio sam nakon odredjenog vremena i radio sve normalno dok se ponovo nije ugasio nakon 4,5h koristenja (vjerovatno se baterija potrosila).Nakon toga laptop vise nisam mogao ni puniti ni upaliti.
    Odneo sam laptop "majstoru" i bio je kod njega sve do neki dan,frajer ga je uspio preko zica spojiti i koristiti dok je punjac ustekan u struju,kad je rekao da ce probati sve napraviti da radi normalno,sjebo je i to, i sad laptop nikako ne radi nit ista.On mi govori da je ploca otisla i da nema od njega nista.

    Ok,odnesem laptop pravim majstorima i oni mi to sad kazu i kazu mi da ko god je radio do sad laptop da ga je dodatno unistio...
    Ne znam ni sam sta da radim,da kupim preko ebaya novu plocu i dadnem da se ugradi ili da ga prodam u dijelove.Ovaj mi daje neku sicu za njega,200,250 KM...Pitanje za vas sve,koliko mogu dobiti za dijelove,mogu li ga gdje u Sa popraviti i koliko bi kostalo,u sustini pojma nemam sta da radim,a ne zelim da mi stoji u kuci i skuplja prasinu...karakteristike laptopta su sljedece :

    Asus - 15.6" Touch-Screen Laptop - 6GB Memory - 750GB Hard Drive - Black
    Model: Q501LA-BBI5T03

    Posjedujem i originalni punjac kojeg sam nazalost tek naknadno dobio od lika iz Amerike od kojeg sam i kupio ovo.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    koliko je maticna?
     
  3. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Gledam po Ebayu,nekih 250,300 $ nova,to mi djeluje previse jer je laptop po ebayu od 600 do 900 $
     
  4. black

    black Komšija

    Nije previse jer je procesor zalemljen a to je najskuplji dio , preko 100$
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    ih jos i cpu moras mijenjat :( Probaj jos kojem majstoru odnijet.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sad je kasno, ali zašto u startu nisi koristio originalni adapter? Mislim da je bolje to prodati u dijelove.
     
  7. Bumbe

    Bumbe Aktivista


    jer kada sam preuzimao laptop zaboravio mi je prodavac doneti ga,tek nakon par dana smo izvrsili razmjenu za punjac,nazalost prekasno...ja se fakat ne razumijem u dijelove i to,interesuje me onako odokativno,koliko mogu dobiti za ovakvo stanje ili da uzmem ovih 200 Km sto mi nude u jednom servisu ?
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    200 je premalo ja mislim. Može to i više. Uzeću ja HDD ako bude povoljan.
     
  9. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Najsretniji bi bio kad bi mi neko od vas ucinio uslugu i dao neku procjenu,ili vas više...pa sta odlucite,takve ce cijene biti i ide sve na prodaju...mada znam da je jako tesko prodati u dijelovima,i nije bas da mi se cak par mjeseci radi nekih 100 KM razlike...
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da ne otvaram novu temu, uglavnom zanima me isplati li se nabavljati zamjensku, ispravnu matičnu ploču za ovaj Asus laptop (na ebay-u oko $150-190):
    http://www.amazon.de/X4GSL-V2G-VX102V-N ... B004W7GQLO
    Nekada je bio high-end, fantastična kvaliteta izrade, al' izgleda da je matična crkla. Btw, kome da se oficijelno kod nas obratim za servis?
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja koliko se sjećam Kimtec je radio Asusa, imaš njihov servis preko puta pijace na Saraj Polju, za dijelove znam da ne vole naručivati jer je shiping direktno sa Tajvana, čitaj sporo i skupo.

    Ako imaš ploču može ti je svaki iole bolji servis montirati
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ok, nego ne pratim baš cijene pa ne znam isplati li se uopće s obzirom na specifikacije. Možda radije potražiti neku Socket G2 ITX ploču za stoju i napraviti pristojan komp od svega toga?
     
  13. black

    black Komšija

    Ja mislim da sam ja imao dvije jedine ITX G2 ploce u drzavi.Tada me oko 120 maraka izasla sa shippingom.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Odakle si naručio jer je cijena korektna. Ebay možda?