ASUS nVidia 6600GT/TD problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by QuiGon, Feb 15, 2006.

  1. QuiGon

    QuiGon Novi član

    khmmm. nabavim vam ja ASUSouv nVidia 6600GT 128mb AGP8x kraticu..i stavim nove drivere one 81.xx uglavnom zadnji i directx 9.0c i kontam joj sace mi sve igre radit super jos giga rama i 2600+ barton ajd reko..elem shit happends.

    nemrem skontam jel do graficke, pa da mjenjam ili su driveri ili sta je what the fak? uglavnom u menijima poprilicno velikom broju igara pojavljuju se neke crtice i gluposti...imate screenove na

    http://www.geocities.com/sanjin_mujkic/NvidiaTroubleshooting/

    uglavnom spellforce i simcity stvar se rjesi kad stavim 16bitnu boju a spliter cell mislim da radi preko desktop color depth a tamo nisam mjenjo nista. nije mi jasno bogami :shock:

    haj mi pogledajte pa vidite jel ovo normalno. jos bi molio ko ima istu ovakvu graficku da testira sljedece igre na 32bitnoj boji.

    Splinter Cell 1
    Spellrorce (bilo koji) ja probo sva tri
    Sim City 4

    another pitanje : koliko broj moram dobit u 3dmarku05 kad testiram? kolko se sjecam asus garantuje nesto oko 3500 ja dobio oko 1400 pa se zabrino. sa PC markom samo na graphic test sam dobio 1900. otprilike. ima ovdje neki dobar covjek vidi osam opsjednut brojkama pa on bi mi mogo pomoc ha?ajd fala ;)
     
  2. Miko

    Miko Aktivista

    Nema sanse da si dobio u 3dmark-u 05 jer ja sam sa svojom gforce 6600 dobio oko 2520 Marko-va. Sto se tice Splinter Cell-a ja sam igrao demo Pandora Tomorow i radila je bez ikakvih problema.
    Pogledaj jos malo tu graficku samo se nadam da imas garanciju. Ili pogledaj jos koje drajvere.
    Pozdrav i sretno
     
  3. 3125

    3125 Komšija

  4. arbiter

    arbiter Novi član

    provjeri jesi li ukljucio onaj konektor za struju do kraja. negdje sam procitao slican problem. ako nije to, probaj ukljuciti compatibility mode u riva tuneru (freeware program) jer postoji mogucnost da ti se karta svadja sa maticnom plocom. provjeri koliko wati ti je napajanje (trebalo bi ti barem 350W). drajveri su dezurni osumnjiceni za svaki problem, ali njih uvijek mozes probati promijeniti. probaj i da iskljucis fast writes. meni ovo ipak smrdi na problem s drajverima, ali ako to ne upali, vjerovatno je nesto od gore navedenog.
     
  5. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Meni se par puta desavala slicna situacija sa AGP karticama. Kartica ne bi dobro lezala u slotu. Medjutim kod tebe se ovaj problem javlja samo u igrama. Kod mene je slicno bilo ali i pri boot-anji i pod Windows-om.
    Izvadi karticu pa ju ponovo instaliraj, i nemoj jako zavrtati vijak na kucistu kojim ucvrscujes karticu.

    Ako nista ne pomogne sa savjetima koje su ti dali 3125 i arbiter probaj i ovo: Obaraj frekvencije GPU-a i memorije u Riva Tuner-u i vidi hoce li problemi nestati. Moguce je da se kartica zbog eventualne lose izrade pregrijava na standardnim frekvencijama.
    Isprobaj karticu i na nekom drugom racunaru pa vidi hoce li se isti problemi javiti.
    Naravno, ako utvrdis da je hardverski problem u pitanju obavezno zamjeni grafulju ako je pod garancijom.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    I ako ti je karanana napojna nek na jednom vodu bude samo 6600.

    Uradi reinstalaciju windoza i drugu seriju drajvera koristi, ako ne upali reklamiraj grafiku.
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Odnesi graficku kod jarana koji ima jace napajanje i vidi radi li kod njega :)
     
  8. GV

    GV Komšija

    Otiđi fino u radnju, prijeti, kukaj, plači i moli, zamijeni za drugu, te su izgleda problematične sam od sebe.
     
  9. arbiter

    arbiter Novi član

    ma nisu problematicne, ja imam 6600GT od xpert vision-a i nista joj ne fali, a ta tvoja je jos i ASUS (istina imali su par serija maticnih koje su umirale prirodnom smrcu nakon nekih godinu dana i otad ih mrzim jer mi je ploca crkla taman nakon ispucane garancije), i vazi kao jedna od najboljih. neki ljudi su kukali kako im se klima hladnjak, kondenzatori i sl. kod 6600GT-ica, ali cisto sumnjam da asus pravi takve gluposti. ako ne upali nista, onda je zamijeni, to uvijek mozes uraditi.
     
  10. QuiGon

    QuiGon Novi član

    prije svega fala svima na pomoci koji ste pokusali cijenim...

    nevjerujem da moze imati jace napajanje od mene, mozda kvalitetnije.. ja imam 500w. uglavnom..

    sve su ovo sitnice probaj ovo ili ono uglavnom vec probano..ali kad vam kazem kako sam rijesio problem necete vjerovati. well here it goes.

    instaliro service pack 2 :p

    nepitajte sto ga nisam imo do sad. kod kuce nemam net i fakat mi prije nije bio potreban cak sto vise nakon nekog iskustva zamrzio sam ga radi vise stvari ali eto..kolko god volio clean win dao je vitre ;) nedostajace mi ali svedno sad moram koristit sp2 :pah btw i sp1 sam isto mrzio ;) moro sam se oprostit od par dragih mi programa posto nisu kompatiblini a nove verzije SUX..tako da...

    nejse sad leti sve..LJUDI pa to je za nevjervot kakva je kartica ;) fakat asus sebi nebi dozvolio te gluposti..i imam maticnu isto od asusa, A7N8X-X i extra radi..

    elem u 3d mark 2005 na default postavkama dobijem oko 3150
    a na 1280x1024 sve max i ps i vs 3.0 i AA i AF i sve sve sve sa svim testovima dobijem oko 1400 da li je to ok ili ne?

    hl na 1280x1024 sa max detaljima sve very high AA8x Anisotropic 16x ide netrza ni sekunde jedne..tak da neznam ustvari sta ona brojka predstavlja. ja sam fakticki zadovoljan.

    hvala vam na pomoci svima. jos jednom. cujemo se ;)
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ako misliš da je ta matična dobra šta bi bilo da probaš nf7/an7 ili dfi? :D
     
  12. QuiGon

    QuiGon Novi član

    vjerujem. samo je problem sto ja ovo kupio podavno a tad je bila top. al govorim da je extra pogotovi kad skontas njenu cjenu mislim....a ako ce mo tako o tehnologijama to se nikad nemoze upratit ba eto ja prije BUKVALNO 9 dana kupio sebi n6600GT eno ljudi najvaljuju za 8 mart zvanicno zavresnu novu verziju 7600 i novih N71 odnosno 7900 sa 512 rama...dajt ba.. ? ajd ti ako si faca eto uzmi i to karticu koja kosta oko 670 eura ;) pa da vidimo kolko ces je imat da mozes reci da je NAJBOLJA..dajem ti rok od manje od oko 20 dana prije nego sto ce izac 8600 koja ce imat GIGU rama ;)

    mozda malo al samo malo pretjerujem ali nadam se da si skonto poentu svega ;)
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    nikad nije bila top, pogotovo zato što je izašla iza abita, dfi-ja, pa čak i nesretnog epoxa :wink:

    nadam se da znaš kako ona ne podražava dual channel.

    kužim poantu, ali high-end kupovina je uvijek bila low-isplativost... pogledaj recimo koliko je mobilni barton koštao prije jedno pola godine i po koliko se sad prodaju u oglasnicima :wink:
     
  14. QuiGon

    QuiGon Novi član

    nadam se da znaš kako ona ne podražava dual channel

    ovaj...nisam bas upucen u to. da li mislis na RAM? ili sta jel na postu mi na pocetku pise Dual Channel. a ram mi je 2xSIMM i 1xDIMM od 512. DDR400
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    da na 128bitni memorijski kontroler mislim... nije to neka revolucija, ali single channel ubija čitanje/pisanje za nekih 5-10%.
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    syss tek sam sad skuzio...novi komp? :mrgreen:

    Ebiga...meni otisla Epox 8RDA+ ... sad sam na nesretnom KM400 chipsetu koji NE VALJA NISTA!!! :| ... procesor je optereceniji nego ikad. Ne mogu namjestiti cak ni 166Mhz FSB... nista...nista...sranje ploca...

    Da se vraim na temu...cek...o cem se ono pricalo :lol:
    Dobro i jednostavno rjesenje problema =D ... sto se tice A7N8X-X - to je jedna od stvari na mojoj crnoj listi...
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    AXP na 400mhz fsb ima bandwidth 3200mb (single chanell)
    AXP na 400mhz fsb ima bandwidth 3200mb (dual chanell)


    Ne lozite se na ovu foru K7 procovi su limitirani na 3.2gb, mozes imati quad chanell nema pomoci.

    To je dobra fora ako ti je proc na fsb 266 ili 333, na 400 je na samom limitu tako da drugi kanal malo odmara.