Asus P5K SE ?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Chode, May 2, 2008.

  1. Chode

    Chode Aktivista

    Pozdrav. Sklapam masinu, pa me interesuje da li ova ploca valja.

    Asus P5K SE.

    [​IMG]

    http://www.asus.com/products.aspx?l1=3& ... odelmenu=2

    PC mi ne treba u gamerske svrhe da napomenem, vise za rad sa PhotoShopom (znaci bitan mi je stabilan rad, dosta RAM-a i relativno brz CPU, nista fancy, ne zelim da overclockujem nista...), planiram uzeti za pocetak Core2Duo najjeftiniji, kasnije neki Core2Quad, dok spadne jos cijena, i 4GB RAM-a DDR2-800 (2x2GB), HDD diskovi u RAID 0.

    (graficku imam gf7600GS 256MB)

    Sta mislite o ovoj ploci, ima li nekih poznatih problema?
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    uzmi čistu p5k za nju ziher nema problema ukoliko ne koristiš ide diskove, nije jako skuplja od ove.
     
  3. Chode

    Chode Aktivista

    hm, da, kosta 170km bez pdv. razmislit cu o njoj. hvala.
     
  4. Chode

    Chode Aktivista

    kupio. dobra ploca.

    Prije 3 dana prodah stari komp, i danas tek uzeo novu masinu:

    ASUS P5K
    Intel Core2Duo E4600 (2.4GHz)
    512MB RAM DDR2

    (za 3 dana mi stizu 2 modula po 2GB RAM-a, ovih 512MB je samo temp da imam na cemu radit. hh).


    uglavnom, za sad stabilna masina, valja sve podesit, pa da vidimo kako se ponasa...

    uzeo sam i dva HDD-a 160GB da ih ubacim u RAID 0, al nek prodju jedno 10ak dana testa samostalno....

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    A sta ima problema sa IDE diskovima?
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    kad furaš ide diskove onda se kompletan zvuk preko integrirane zna blesirat, tipa prekida, trza i slično.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    ok je to onda, imam sb live. Samo mi fali 1 PCI slot onda :)
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uzeo plocu neki dan i imao sam ovih problema i na integrisanoj i na CL Live, medjutim ima rjesenje i sad mi je sve u redu. Evo ako kome zatreba.

    Just go under Device Manager and from the top menu click View > Resources by type. Then expand Interrupt Request (IRQ) and change all that says “Intel ICH Controller etc. etc” which is shared with the sound card IRQ, right-click them one by one and choose Update Driver, skip the going online stuff, choose "Install from a list or specific location (Advanced)", then choose " Don't search I will choose the driver to install" click Next, Now under the list of compatible hardware you should have 2 choices. Choose the one that says "Standard Universal PCI to USB Host Controller" Click Next to install and reboot when done. I had to do one of them in Safe Mode because the mouse/keyboard kept freezing. I also did it for the one that says “JMicron JMB36X Controller” (on IRQ 16, for me) and used the Microsoft one instead “Standard Dual Channel PCI IDE Controller”.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    thnx care, pametniji smo ;)
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    np. A ne bih reko da smo ista pametniji, mozda malo vise znamo :mrgreen:
     
  11. Emx

    Emx Aktivista

    Da ne pravim novu temu, ne mogu nigdje da nadjem informacije da li P5K SE ima RAID podrzano?
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    tek p5kr... mislim logikom ako p5k vanilla nema raid, onda se model sigurno nema.
     
  13. Emx

    Emx Aktivista

    Aha. Treba mi neka maticna do 150 KM da podrzava RAID, nigdje da je nadjem...