Asus P8H77-V LE & Industry Leading Phase

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by QuiGon, Sep 9, 2013.

  1. QuiGon

    QuiGon Novi član

    Planiram kupiti novu maticnu 1155 socket, H77 chipset. Ova mi je zapala za oko, posto je jako pristupacna za moj trenutni budzet. Gledo sam razlike između LE (kao slabija) i ove normalne V ploce. Iskreno LE mi se vise sviđa, a ono sto joj fali je totalno nebitno za moje potrebe. Jedina bitna razlika i ono sto me zabrnjava je Industry leading Phase Powed design. Veze nemam sta je al me je neko upozorio da je 4+1+1 lose i da ne uzimam to, pa me ovako zanima jos neko misljenje. Obicna V ploca ima 6+1+2 dok ova LE 4+1+1. Posto vjerovatno ima veze sa naponom evo jos informacija o racunaru i ono sto cu raditi, pa da mi neko moze bolje objasnit, ako nije problem.

    Overclocking me apsolutno ne zanima. Nabavljam i5 3350P (3rd gen, ivy) (procesor koji nema gpu na sebi i ne podrzava overclocking ionako)
    Power supply je Fortron BlueStormII 500w
    GPU je ASUS GTX 560Ti DCuII 900mhz fabricki oc.

    Hvala na pomoci!
     
  2. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ako ne planiraš nikakav overclocking, onda nema šta da brineš. Uzmi tu jeftiniju varijantu. Svaka je ploča dovoljno dobra za stock procesore koje nazivno podržava.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cak je bolje manje faza ukoliko ne overclockas, a na toj ploci ne mozes ni da hoces.
     
  4. k0ST

    k0ST Aktivista

    Kao sto rekose kolege Stevo i KonjisLav, ta ploca je OK, H chipset, znaci nema overkloka svakako. Industry Leading Phase ce vjerovatno marketinski fol. btw, za CPU grijesis - i5 3350P se moze kloknuti :)
     
  5. QuiGon

    QuiGon Novi član

    pa jedan od razloga sto ozbiljno razmisljam o ovoj ploci je taj sto me bukvalno al ni malo ne zanima Overclocking. i procesor se ne da overclockat.. a mislim da ce mi dobro radit za igre koje me zanimaju. bar se nadam. i nako igram samo guild wars 2 u zadnje vrijeme. MMPRPG ne da puno vremena za ostalo. mozda batman arkham origins i slicne igre.

    da li je bolje da uzmem neku MSI plocu ili ipak ovaj asus. gledo sam jos i AsRock ali nisam bas siguran.

    Code:
    http://www.emmi.rs
    imal sta na ovoj stranici za oko 8000 dinara od ploca da je mozda bolje od P8H77-V LE.
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista