Asus VC66 (Mini PC)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by heroic, Feb 20, 2018.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Neki dan naletih na ovo:

    [​IMG]
    https://www.asus.com/Mini-PCs/VivoMini-VC66/overview/

    Ima 2 slota za RAM, 1 M.2 slot, 1x 2.5" slot i opticki uredjaj. U VC66R verziji nema opticki uredjaj, ali ima dva 2.5" slota sa RAID podrskom.

    Izbor procesora i3-7100, i5-7400 i i7-7700, ali u online radnjama sam vidio 7100U, 7400U i 7500U. Nisam nigdje vidio u ponudi sa ovim "desktop" procesorima, mada ima video sa takvim na YouTube.

    Po meni idealan mini PC za home server/NAS, HTPC ili eventualno cak za productivity potrebe (koje ne zahtjevaju graficku snagu).

    Mana je mozda sto su u prodaji uglavnom sa optickim uredjajem, i to DVD-RW (kad vec stavljaju mogli su ici na Blu-ray). Nisam uspio naci barebones verziju nigdje, osim jedne koja ima samo 1 plocicu RAM-a od 4GB i DVD-RW.

    Ne znam samo koliko je iritantna ova plava LED lampica naprijed :D

    Ja na poslu imam laptop sa i7-5500U i sasvim je dovoljno za Visual Studio, Office i slicne productivity alate, a ovaj i3-7100U je neznatno slabiji (isti clock, nema turbo, ali je novija generacija pa je efikasniji za isti clock). Verzija sa tim procesorom (po meni i best buy) se moze kupiti u Njemackoj za 550 eura.
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    550€ je već cijena za Mac Mini, nije baš povoljno.
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    To je cijena za i3-7100U sa 4GB RAM i 128GB M.2 SSD.