AT napajanje

Discussion in 'Računari i komponente' started by Pinki, Sep 13, 2006.

  1. Pinki

    Pinki Novi član

    Da jos jednom upitam kad je onaj post zakljucan, a ne nadjoh nista cak ni na onom smetljistu od autopijace (i cigani presli na ATX:( Ima li nade da iskopam igdje AT-napajanje, osim na gradskoj deponiji? Ako nema niko ideja ni sada, necu peglati dalje s trecim postom na istu temu...
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Mozda imam,pogledacu pa ti javim ;)
     
  4. Chode

    Chode Aktivista

    nadji na netu shemu voltaza, i ako imas AT konektore, samo ih presjeci i spoji na ATX napajanje, ali po semi zica za AT konektore...
     
  5. GV

    GV Komšija

    Jel ti AT napajanje ono staro za P1 i sl sa dva naponska priključka, što se pali na prekidač i sl. imam ja cijena prava sitnica, koliko ti nije skupo
    zvrcni na 065 361 214 (sarajevo)
     
  6. cochise

    cochise Aktivista

    imam ja neko at kuciste,napajanje,mbo+neki celeron sve 15KM :wink:
     
  7. GV

    GV Komšija

    Jel ti to ozbiljno
     
  8. cochise

    cochise Aktivista

    po cemu nije ozbiljno :?:
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Iznenadila ga cijena koliko je jeftino :wink:
     
  10. Pinki

    Pinki Novi član

    Cijena

    Pa iskreno cijena djeluje smijesna, ali posto sam AT-plocu s RAM-om (i to "brand name") svojevremeno platio 10 KM, a nudjen mi je komplet s Pentiumom II za ukupno 20 KM, covjek je realan. Samo je meni visak sve osim napajanja jer i ovako ne znam sta cu sa PC-metuzalemom. Samo napajanje iskreno ne vrijedi vise od 5-10 KM...

    Koji je Celeron, koja ploca, ima li RAM-a i kojeg? Jel sigurno AT-napajanje, a ne ATX?
     
  11. Chode

    Chode Aktivista

    ne znam sta je problem napravit od ATX-a AT!

    nadjes ovakvu semu i za AT konektore i samo pravilno kablove pospajas na konektor od ATX-a i eto.

    [​IMG]
     
  12. cochise

    cochise Aktivista

    ploca je asus p297 i tako nesto celer mislim 266 ili 333,gratis 32Mb sdrama;) sve 15Km
     
  13. Nihad

    Nihad Aktivista

    Eh pa pasa moj kada bi razlika bila samo u obliku utikaca, onda zivot ne bi imao smisla.

    Nema sta bosancerosi nece provrgijati samo da naceraju da radi, vidjao sam (sa zaprepastenjem) ljude kako turpijaju dole one rupice na jednom specijalnom SDRAMu da ga natjeraju da se uglavi u standardni SDRAM slot. Pa sam vidio kako lik uze profesionalnu AGP Pro graficku (koja ima duzi utikac od obicne AGP) i odreza joj visak i ubaci je u AGP.... zlocin, genocid, monstruoznost...

    Naravno rezultat je smece.
     
  14. Chode

    Chode Aktivista

    +-12V
    +-5V
    +-3.3V
    GND
    i zelena za ON

    je sve sto izlazi iz napojne... znaci ne moze bit nista drugo. samo precvikas konektore, i spojis sa zicama... a ne ide AT na plazmu bogamu... :)