Athlon 3000+Winchester na magistrali od 2.72ghz

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by BLUE-SKY™, Sep 2, 2005.

  1. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Tko kaže da Athlon 3000+sa jezgrom Winchester neće da ide više od 2.5ghz?Moram priznati da sam se iznenadio koliko je išao na klokanju.Nažalost dok nisam bio riješio problem sa revizijom biosa nisam ga mogao toliko dići.Mislim da bi mogao još ali dalje se nisam usudio.Evo moje knfiguracije.

    Asus A8N-E soc 939
    AMD 3000+Winchester Box
    Leadtek Pcx 6600gt Extreme 550/1125
    Segate baracuda 120gb/8mb/7200/ncq
    2-512Ddr 400 King max
    Pioner 109 DVDrw
    Fortron 400w

    Evo klokane frekme:

    FSB 340
    multipler 8x
    htt 3x
    cpu volltaža 1,525v
    memorija:200,7:3:3 comand rate 1T
    Proc je uredno radio na nekih 43-44 u idle modu jedino što moram napomenuti da windowsi ne priznaju takt veći od 2411 odnosno koliko sam primjetio da fsb proca priznaju do 300 preko toga ne ćak ni cpu-z program ne priznaje fsb preko 300,ALI proc radi uredno na 340 i prepoznat je u biosu i prilikom dizanja windowsa također.Evo društvo da malo dokažem da i winchester može u nebesa a ne samo Venice.Lijep pozdrav svima. :wink: :wink:
     
  2. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Re: Athlon 3000+Winchester na magistrali od 2720ghz

    Ko li ce izmisliti taj procesor na toj frekfenciji :lol: :lol: :lol:
     
  3. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Neznam tko će ga izmisliti ali ovaj je išao uredno na tu frekmu i to sa box kulerom.Mislim da bi čak išao i na 350 fsb ali se nisam usudio dalje ići i ovo je mislim jako, jako dobro.U cijeloj toj priči koliko sam uspio izvući zaključak,mislim da je dobro napajanje mogao bih reći slobodno najbitnija stavka.Bez napoja nema ni stabilnog rada a ni kolkanja proca. :roll: :wink:
     
  4. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Re: Athlon 3000+Winchester na magistrali od 2720ghz

    Pa bolan vidis li ti sta si napisao 2500GHZ znas li ti koja je to brzina 2.5GHZ je u redu i moguce

    Nemoj se ljutiti na ovu kritiku
     
  5. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    P,nevidim u čemu je problem sa tih 2500mzh odnosno 2.5ghz difoltni radni takt je 1.80 i ja sam ga uspio podići na 2.7ghz što je tu sad neobično osim da je proc klokan do neba i nazad. :oops:
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    XP mobilac ide na 2500 bez problema a winchi moze i preko.
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Iskreno ja ti nevjerujem da mozes na 2.7 Ghz sa tom jezgrom bez vodenog hladjenja, izvini ali ti moram reci da lazes za to da windows ne prepoznaje FSB preko 300 ili frekvenciju vecu od navedene... Meni CPUz i Windows lijepo napise 2520 MHz i FSB 325 MHz. Ako mislis da si uspio na 2.7 dobro si se prevario zato sto tih FSB 340 Mhz nije ni "ufatio" mada ti ga pokaze, to se i meni desavalo cak i 350 MHz FSB ali i ako BIOS napise 350 MHz ostaje na onom maximumu od ranije koji je u stanju da podigne windows... (jednostavno ne prima tako veliki FSB). Sad tako jednostavno upaliti FSB od 340 MHz sa box coolerom zvuci smijesno, malo procitaj o vinchester jezgru i njegovim teoretskim mogucnostima, posebno recenzije maticnih ploca i njihovih mogucnosti... Ja skidam kapu ako si to uspio, ali nista dok ne vidim sliku iz windowsa i sandra 2005 CPU test... :roll:
     
  8. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Ako si malo bolje čitao članak koji sam gore napisao rekao sam da ni windowsi ni cpu-z ne priznaju očitavanje procesora kao 2720mhz,kratko rečeno sav fsb preko 300 ti ne čita ni cpu-z ni windowsi ali otaje činjenica da se je proc probudio i uredno radio na 2720mhz.Hoćeš vjerovati ili ne tu ja ne mogu utjecati.Kao što sam i ranije rekao postavke su bile slijedeće:

    Fsb 340
    multipler8x
    htt3x
    cpu voltaža 1.525
    memorija sa 400 spuštena na 200 uz postavke 7,3,3,latencija2,5 i comand rate 1t pa ti probaj sam a što se tiče moje ploče asus ostaje asus ali moram napomenuti kako ovo clockanje proca nisam mogao izvesti dok nisam otflešao zadnju reviziju biosa,do tada najviše što sam mogao ga podići je bilo 2000mhz žao mi je jedino što ti nemogu to vizalno pokazati :cry: :roll:
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    moram priznat da sam zbunjen... jel to spušteno sa 800 na 400 ddr-a? :D
     
  10. postal dude

    postal dude Aktivista

    muahhahahahah ama nefata kad pustis kuplung nemoze da ufati gas odma se gusi.haj sve sam cuo ali da neko spusta mem zbog clocka cpu....
    pa sto ces oc proc ako ces smanjivati frekv mem niđe veze ja sam vidis uvjek mislio da se treba cijeli sistem oc kako bi dobio nesto.wat ewer and soo long.
    let it go slowly and than push the gas pedal to the metal and burn as much ruber as you can and this story below above text have nothing with it.stop reading it because it has no meaning or other something and stuff.
     
  11. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja koliko znam da na svakom forumu na kojem sam pogledao extreme overklok rezultate ovog procesora svako stavi sliku iz windowsa u kojem i windowsi i CPUz napisu tacne informacije o procesoru, ako meni napise windows i CPUz tacno kako jest ne vidim razloga zasto to kod tebe ne bi bio slucaj. Stvarno me interesuje jer imam isto jezgro i dosta dosta iskustva sa overklokom svega i svacega... a nemogu postici takav rezultat, mislim bez adekvatnog hladjenja nema teoretske sanse.... :roll:
     
  12. postal dude

    postal dude Aktivista

    vidi nije sve do tih ocitih stvari imas npr seriju koja se da dizat dok neka nece ni upola toga znas mozda je pogodio procc sa nekim dobrim osobinama za clock.
     
  13. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    a hajde pokreni ti sky-u, test na normalnim postavkama, na postavkama najvisim koje ce ti win pokazati i prime i tek onda ga sprzi na taj 2.7 i pokazi nam rezultat neki.

    Ako hoces da imas pricu, moras imati i dokaze!
     
  14. postal dude

    postal dude Aktivista

    gdje iskopa temu od prije pola godine.?
     
  15. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    pa nekad se i to mora