ATI 4870X2 CROSSFIRE ON LCS

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by phys1cx, Nov 6, 2008.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    110 eura je ekw blok za 4870x2. Mislim da je to za dva bloka, na adresu oko 500KM.
     
  2. phys1cx

    phys1cx Novi član

    A jeli tko od vas narucivao nes slicno od njih za bih, nacin uplate je na ziro-racun? to su odmah dodatne provizije..i procesi dok prime jer je druga drzava..., dali mi netko moze objasniti kak je to izveo ak je sta kupovao kod njih.

    p.s. Znam da je bakar bio do sad daleko najbolje otporan na zagrijavanje, dali ga je nikl prestigao?
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne, nikl nema uber dobra provodna sredstva (to se nikad ne mjenja, to su konstante!) ali se nikl stavlja zbog dugotrajnosti bakra - kada podje hvatat "patinu" onda gubi na termalnim svojstvima. Hladnjaci (i CPU i GPU) se potapanjem u elektrolitne kade (mislim da se tom metodom nikluje, nisam siguran) oblazu sasvim malim slojem nikla, tako da to nema nikakvog uticaja na performanse, ali ima na dugotrajnu ucinkovitost. Svi high-performance hladnjaci imaju niklovane heatpipeove (Noctua, Thermalright...).

    Posto si u Varazdinu, mislim da ti je bolje da odes to tog Eddya iz EKW u Sloveniju (znam da su Hrvati sa PCE isli kod njeg) i uzmes ono sto zelis :mrgreen:
     
  4. phys1cx

    phys1cx Novi član

    Ah malo sam sufrao propada to, jer je koliko vidim po slikama i vedeu, tehnicki neizvodivo bar za ove graficke staviti LCS jer dio gdje se konektuju cijevi bi bilo tacno jedno ispod drugog a razmak izmedu graficki je 3cm tako da nebi mogao na donju(ovo ispod) ugurati cijevi...mogao bi ih savijati i lomile bi se..sto je nepreporucljivo...
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Neces gurati cijevi, ljudi spojnicama spoje waterblockove (jedino ako su waterblockovi inkompatibilni sa takvim rjesenjem ili je cudan razmak izmedju PCI-E slotova na ploci).
     
  6. phys1cx

    phys1cx Novi član

    Da vidis i to sam nes kuzio, ali evo tip s njihovog weba napisao( ...got my 4870x2 down from 85oC idle to 34 oC idle and 60oc loaded (thats with clocks @ GPU 800MHz Memory@ 1000MHz)....) i stim performansama sam zadovoljan tj kao sto ste rekli gore malo je veca temp, ali 60C na max clocku je i vise nego impreivno jer mi an zraku radi 70C i vise... Samo sto ako ih spojim izmedu pitanje je dali ce izdrzati vodeno na ovoj temperaturi jer bi onda vuklo duplu temperaturu, vrelu vodu zi ejdne u drugu pa tek van...izmjesalo bi se pa bi sama temo jos dodatno skocila (tako imam is ad slucaj sa maticnom i cpu..poveca se temp malo sto je i za ocekivati). Zato sam ja kuzio uzeti dva manja sistema razdvojena al ocito to nece ici jer su kartice predebele...a mozda cak i uspijem ako uzmem veliki rezervar i jaku pumpu s najdebljim cijevima.

    p.s. Ova firma je iz ljubljane ak se ne varam?
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Da, iz Ljubljane su.

    Ne sabiraju se temperature lol :lol: Prema tome proc sa TDP-om od 45W ima duplo nize temperature od onog 90W :D Nemoj mijesati temperaturu i kolicinu toplote.
    Sto se tice tolike toplote, najbolje je dvije petlje (loopa) napraviti, jedan sa 3x120mm radijatorom (taj loop za grafe, one oslobadjaju mnogo vise toplote od procesora i NB-a), i drugi sa 2x120mm radijatorom (ili i tu staviti 3x120mm). Najbolje bi bilo da pitas taj njihov support mogu li se spojiti dvije vodom hladjene kartice na kojim su montirani njihovi blokovi, da ne kupis pa onda belaj - ne moze.

    Edit: Naletio sam na nesto interesantno - HD3870X2 CFX (EK Waterblocks), sve hladjeno vodenim (2 radijatora, 3x120mm i 2x120mm) u moddanom Silverstone Temjin kucistu :mrgreen:

    [​IMG]

    http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=72280 (56k warning)
     
  8. phys1cx

    phys1cx Novi član

    Na toj slici koliko vidim produzetci za kopcanje cijevi (tj. kak ih oni zovu Fittings) se na water block mogu priserafiti s obje strane a ne samo s jedne, barem koliko vidim sa slike jedan idi dole a drigi gore...to bi bilo super onda.
    p.s. Tnx za link za forum mnogo mi je pomogno!