ati 9600 vpu recover problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by AggressoR, Dec 19, 2004.

  1. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    na verziji 4.10 (driver) nikad se nije desavalo kada oc graficku, medutim sinoc sam presao na 4.12(uvjek propustim jednu verziju) i problem se odmah javio. cim oc graficku,nije vazno koliko, 1 Mhz (ili memoriju ili procesor)i pocnem sta igrati igra zamrzne,kada minimiziram igru,vidim da je doslo do vpu recover i da je kartica vracena na fabricki podesene frekvencije,i cim izaberem opciju da ne posaljem izvjestaj ATI ,XP odmah vrati naza u igru koja normalno sad ide.a kad iskljucim VPU onda jednostano me izbaci u xp i kaze da se desila greska (karica ne prati zadatke koje dobije od drivera) i kao da uopste nema instalirane graficke(256 boja itd).
    pokusao sam s brisanjem drivera i vracanjem na 4.10 medutim isti se problem opet javlja.
    vrtio sam 3dmark 3 sata bez problema (ne oc graficka) i igrao i nikad se nije javio problem.
    i jos nesto
    u ati catalyst control centar (4.12 verzija drivera) kada izaberem opcije gdje prikazuje ono auto jednostavno mi pocne s graficke dolaziti zvuk kao da ventilator struze od nesto,dok pri igranju ne cuje.

    znaci cim kloknem graciku,nije vazno koliko i pocnem sta igrati dobjem tu gresku,dok na 3dmark samo vrati frekvencije na standardne i odvrti ga bez problema.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    probaj ponovo ukinuti sve drivere i izbrisati referentne foldere, pa onda s programom driver cleaner ukloniti sve vezano za njih (jer i poslije deinstalacije neki fajlovi ostaju u registru i skrivenim folderima). imas sve u readme fajlu uz program pa bujrum. sretno.
     
  3. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    nisam koristio driver cleaner pa cu s njim pokusati,a registrij sam cistio s dva programa.
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Ako ništa ne funkcioniše iskoristi system restore ili foramtiraj disk.u windows folderu pobriši folder reinstallbackups (samo vezano za drajvere).Da se možda nije štagod desilo kartici? Pazi ja sam imao problem da nisam mogao pokrenuti hl2 kada sam previše povećao napon memoriji i kartici.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    probaj sa omega driverima
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    Teško da će uspjeti
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    meni clock ide 412 tj. XT takt bez problema zadnja verzija Omege ja mislim 4.10
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija


    Njemu je ta verzija radila ali mu ni ona više ne radi
     
  9. Sleeper

    Sleeper Komšija

    nesto je trulo u tim drajverima....
    jedina apsoluno sigurna metoda koje se mogu sijetiti je format c:
     
  10. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    nastimo sam i sve radi zahvaljujuci driver cleaner .
    vratio sam na 4.10 verziju i sve radi kako treba(kod mene nije omega nego oficijalni ATI,samo sto koristim atitool da otkljucam zastitu protiv oc)
    a kad imadnem vremena skinut cu zadnju verziju omega(4.12) pa cu vidjeti radi li ona.

    hvala svima
     
  11. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    izgleda zadnja verzija 4.12 ima neku gresu,naletio sam na jos par postova s ovom greskom pri oc graficke
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ako je RV350 jezgro onda moras uraditi UNLOCK u driverima, tj. overkloking antiprotection. Ja dok sam imao 9600, koristio sam riva tuner za to otkljucavanje. Ova jezgra tj. 9600 serija ima zakljucane overkloking mogucnosti, pa to uradi s riva tunerom nemas sta izgubiti. Ili potrazi vec modifikovane drivere sa tom antiprotekcijom.
     
  13. djambo

    djambo Aktivista

    netreba se instalirati control center jer pravi probleme.ja koristim 4.12 i nema nikakvih problema
     
  14. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    znam to

    zato koristim atitool jer otkljuca zastitu
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    znam to
    ali eto skino sam tu verziju drivera pa sam instalirao.

    a ovo sto je cuo culer je bilo do graficke.
    (odnio na popravku cd-rw ,i kad sam dosa po racunar kazu i graficka riknula,nije se upste mogao upaliti racunar,ali sam dobio istu-garancija)
     
  16. Sleeper

    Sleeper Komšija

    jesu li rekli sto riknu?
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Ja otišao jednom na zamijenjivanje ploče i vratio kući.Došao da stavim Info DVD a DVD čitač a on sjeban.Sve bilo lijepo dok nisam otišao u servis.Nekom čovjeku ukrali u ovom servisu grafičku.
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    Ja otišao jednom na zamijenjivanje ploče i vratio kući.Došao da stavim Info DVD a DVD čitač sjeban.Sve bilo lijepo dok nisam otišao u servis.Nekom čovjeku ukrali u ovom servisu grafičku.Dobio nazad komp sa radeonom 7500 umjesto 9800 XT. :shock: :shock:
     
  19. Sleeper

    Sleeper Komšija

    u kojem servisu?
     
  20. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ma nisam nista kikno.(garancija ima)

    a taj dan graficka kod mene normalno radila(odigro par tura NFS U2) i nije nikakvih problema bilo.

    danas kad sam otisao po racunar,kaze covjek morali i graficku mjenjati,ja pitam zasto ,kaze zastopo skorz ventilator na njoj i racunar se nije mogao upaliti(kaze mozda bi mogao ocistiti ventilator samo ne zna koliko bi radio tako da mi je stavio novu graficku)(mislim da je malo treskanje kucista dokrajcilo kada sam prevozio racunar)


    a jest prije se znao pri paljenu racunara cuti kao da cooler struze od nesto,i posle par minuta normalno radi(oko 4 mjeseca )