ATI Catalyst™ 8.12 Display Driver

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Juka, Dec 10, 2008.

  1. Juka

    Juka Komšija

  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Vec par puta receno na forumu.

    Ja bas upravo provjeravam kakav je to napredak...osjetan sigurno nije :D
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    ma znam :wink: , al eto nesta da priheftam, da nebude samo izvor i link... ma treba se nadat boljem :mrgreen:
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ovo je valjda za GTA pushup :smt003 Mozel ko potvrdit/demantovat poboljsanja?
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    ne primjecujem nikakvu vizualnu razliku, mislim od oka gledajuci, isto je kao i jucer :roll:
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne mislim vizualnu razliku, nego razliku u fpsu
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    i na folding :smt003
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    razlike u foldingu nema, jer jos uvijek dobijamo core koji koriste CAL 1.2.1 uskoro ce doci novi core, koji ce moci iskoristiti CAL 1.3, koji su dosli uz nove drivere. posto sam se bio poprilicno naljutio kad sam vidio da nema razlike, poceo sam traziti odgovore, i evo ih:

    1. by mhouston on Wed Dec 10, 2008 7:55 pm
    You will need an updated core. Note that by default folding@home uses the older CAL dlls not the ones supplied with the new driver as the new DLLs have not been validated on all platforms just yet.

    2. By updated core, I mean there is a core being tested that didn't quiet make it into release and public that has performance improvements.

    3. 6.23 will work fine and is tested against the dlls supplied with the client. 8.12 contains updated dlls that we will switch over to at a later date, so for now you will not see a performance change with 8.12 until that switch occurs and/or the newer cores are made public.

    znaci, morat cemo sacekati jos neko vrijeme, dok ljudi sa stanforda ne pripreme aplikacije (ili kako oni to zovu core, kao sto je FahCore_a1), koje ce work unite obradivati dosta brze na grafama sa novim driverima (8.12)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jebote, ima da vam skoci ppd za 500. :mrgreen: Sa 2500 na 3000. :lol:
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pihhh :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted: jezik pregrizo :roll: :smt003
     
  11. Ostraq

    Ostraq Guest

    Prvo sam skinuo verziju koja je procurila 4-5.12. nisam siguran, mali napredak u 3DM-u, eh jucer probam ovaj zvanicni 8.12 i nakon 15 minuta odustanem.
    Slika je znatno tamnija, backlight kao da i ne radi. K'o sto rekoh vratim tu leaked verziju i sad je opet sve normala. Nije lafina, nista prethodno nisam ni pio ni pusio...
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ljudi su navikli da kad instaliraju drivere, sve im bude podeseno, kao na tacni. da si se malo potrudio, vjerovatno bi to sve fino podesio
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije ovo 2002. godina. Tada je bilo tih fazona. :smt005
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 hajmo u roflmaodzinicu juka :mrgreen: :mrgreen:
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    prihvatam bez koprcanja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  16. neflite

    neflite Novi član

    meni na visti nece ni da pokrene instalaciju, veli NSIS error, file korumpiran ko zimbabve politicar, ili imas virus ko HIV, oprobaj sa /NCRC komandom, oprobam sa NCRC komandom, pokrene extract, veli decompression error, i driveri budu napola extraktovani ergo neinstalabilni, probao sa 3 browsera sa 3 razlicite lokacije skinuti, nemam virusa na visti (mozda na xp-u...ali na visti ne:p)
     
  17. Juka

    Juka Komšija

  18. neflite

    neflite Novi član

    yep, i sa amdovog oficijelnog sajta