ATI Color saturation

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dmr, Mar 10, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moze li mi neko potvrditi da li na ati karticama u CCC-u ima kontrola saturacije boje kojom se moze smanjiti saturacija, ali da bude primjenjeno na sve i 2d i 3d prikaz a ne samo na gledanje video materijala?
     
  2. sale072

    sale072 Aktivista

    Imam, valjda, sličan problem..

    Prvi put se susrecem sa ati karticom, boja prejaka, slike, pogotovo slikane suncanim danima su.. hm.. pa imaju progorenih dijelova, kako da opisem.. jednostavno gdje se gubi boja i svaki detalj, kao prejak odsjaj..

    Moze li se to popraviti ili je to doom of ati cards :( ?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja imam drugi problem. Jos sam na nvidiji ali bih presao na ati samo zbog ove kontrole. Citam da je moguce smanjiti saturaciju boja za kompletan prikaz, znaci za sve sto radis u windowsima. Ako moze ovo neko da provjeri ko ima 4870 ili 4850 katicu. Treba ovdje da se podesava u digital panel properties a ne mislim na ono podesavanje u Avivo video http://attachments.techguy.org/attachme ... 50/ati.jpg
    Ako moze neko da ovo potvrdi bio bih zahvalan :).
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    ima brate 8) :D

    [​IMG]
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    E to mi je trebalo, informacija iz prve ruke :). THX!!!

    EDIT: Je li ovo kada podesis vazi za sve sto radis i u igrama i u windowsima i kada gledas filmove?
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Da, sve promjeni :mrgreen:
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    OK THX jos jednom :wink: