ATi HD2600PRO 512MB AGP

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by najki, Nov 24, 2008.

  1. najki

    najki Novi član

    Pozdrav svima, znaci ovako:

    Imam stari komp u kojem se nalazi famozna graficka koja mi je odkako sam je kupio zadavala probleme. Konfiguracija starog kompa je: AMD Semprom 2600+, HD2600PRO 512MB AGP, 1GB DDRI, 160 GB Hard i neka obicna maticnjara. Prije negdje godinu dana odlucio sam kupiti spomenutu grafu (prije sam imao ATi9200) jer mi je jednostavno trebalo vise FPSa u pojedinim igrama. Kupim ja grafu, dodem doma izbrisem drivere od stare grafe s ATi removal tool-om, upiknem novu i pocnem instalirati drivere. Driveri se uredno instaliraju i pokrenem ifru(Call of duty 2) kad ono ruzna slika, skoro nista se ne vidi, odnosno ko da driveri od graficke nisu instalirani. Nije mi bilo jasno u cemu je problem pa sam formatirao cijeli disk, ponovo digo Windowse i instalirao drivere kad ono opet ista stvar. Sav jadan odnio sam sam komp na servis da provjere dal je grafa uopce ispravna. Sutradan me zovu iz servisa i kazu da je problem bio u tome sto svi driveri od maticne ploce nisu bili instalirani. Meni sve to cudno no nisam nista htio pitati. Kad ono za 3 mjeseca ja formatiram komp i ponovno mi grafa ne funkcionira. Pokusao sam skinuti sve najnovije driveri od cijelog kompa i ne pomaze. Ja ponovo odnesem komp na servis i tam mi kazu da ce me nazvat kad poprave. vec na izlazu sam im reko da ako budu inst. neke drivere da mi ih stave na CD tako da ne nosim komp kod njih svaki put. Zovu me sutradan i dodem ja tam i kaze mi lik da ponovo driveri od maticne nisu bili instalirani. Sacuvao sam te drivere i spremio s ostalim Driverima. U meduvremenu sam kupio novi komp i stari sam ostavio u kutiji. Sad nakon nekog vremena sam ga odlucio osposobiti i ponovo me zeza grafa. Ni ti driveri koje mi je on dao ne pomazu. Instalirao sam drivere i u Catalyst Control centru mi pise da je AGP port OFF. To se vidi na sljedecoj slici:

    http://img512.imageshack.us/my.php?image=grafaow6.jpg


    Jos jedna slika:

    http://img510.imageshack.us/my.php?image=grafa2rb1.jpg


    U BIOS-u su sljedece postavke:

    AGP Data Rate - 8x

    AGP Aperture size - 64 MB

    AGP Fast Write - Enabled

    AGP SideBand Adress - Enabled

    Primary graphics adapter - AGP

    Napominjem da su i graficka kartica i maticna ispravne, te sve komponente rade ispravno.

    Molim Vas za pomoc,
    Hvala unaprijed
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Za pocetak probaj iskljuciti fast write,znaci na disable i stavi agp data rate na 4X i de nam javi koja je ploca u pitanju.
     
  3. najki

    najki Novi član

    U pitanju je ASRock K8Upgrade-NF3

    Sad kad sam stavio te postavke u Catalyst control centru mi pise da je brzina sabirnice "bus" na 0 i da ta velicina ovisi od maticne. Sad mogu povecat samo do 4x a prije samo mogao do 8x.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  5. najki

    najki Novi član

    Ne valja link :S
     
  6. GW

    GW Moderator

  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    :lol: :lol: :lol:
    Kopiraj cijeli link u browser.
    Nemoj samo kliknuti.

    Code:
    http://download.asrock.com/drivers/nVidia/AllIn1/AllIn1_XP_2K(5.10).zip
    Izgleda neka nekompatibilnost sa forumom.
    Dešava se.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  9. GW

    GW Moderator

    Čudne se stvari dešavaju. :D