ATI Radeon 9600 XT ili GeForce 5900XT ?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Jeger, May 20, 2004.

  1. Jeger

    Jeger Novi član

    Zanima me koja je bolja grafička kartica po vašem mišljenju ATI Radeon 9600 XT ili GeForce 5900XT ? Mislim koja se bolja iskazala u igrama... ? I kojeg proizvođača mi preporučujete, Saphire, Gigabyte, Gainward...
     
  2. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

  3. syss

    syss Veteran foruma

    5900xt definitivno.

    kod nas se leadtek-ova pokazala kao dobar clocker, naravno nešto iza gainward golden spample-a.
     
  4. Miko

    Miko Aktivista

    A imas i drugu mogucnost ako si dobar sa mugdimom u plusu-u za molis ga da ti odvoji jedan club radeon 9800se koji kosta 330Kmvpc koji se moze modati u radeon 9800pro, kao sto je moj prijatelj to uradio pa da vidis kako izgleda farcry na veryhigh detaljima i aa na max i anistropic filter na max bolesno stvarno.A ne zaboravi samo jednu vaznu cinjenicu kod te graficke kartice koristi bilinearno filtriranje i nemozes je natjerati da radi u trilinearnom filtriranju tako da ti ostaje samo anistropic filter koji je ipak zahtjevniji.Pa ti vidi
     
  5. Miko

    Miko Aktivista

    Nekazem da mogu sve ali recimo da je mugdim dobio 8 club-ovih radeon 9800se i od tih 8 5 je uspjelo da se moda, zatim je dobio 5 power color radeon 9800 se to su one jeftinije od 300Km VPC i njih je uspio 3 da softverski moda.A ti meni objasni zasto bi neko davao 100Km za graficku karticu koja ima sigurno losiju kvalitetu slike i nezaboravite tu seriju fx da ima ocajne rezultate u vecini directx 9 igrica a tek half life 2 pa radeon 9600xt ima bolje rezultate od te graficke.Nehvalim ja nista ATI i ja imam nvidiju u racunaru trenutno ali ako bih kupovao sada karticu i ako bih davao lovu vec toliku nebih ni u najvecem ludilu uzeo nvidju.Jer ta graficka ima pravi odnos performanse cijena.MOj prijatelj na mobile 2500 na 2,5GHz 1G ram-a epox 8rda+ i ta club radeon9800se modana uz pomoc najobicnijeg drajvera omega ima 5600markova u 3d marku 2003 a u 2001 oko 18000 markova pa ti vidi.I igrao sam kod njega far cry na 1024*768@32 sve na high i voda cak na ultra high i aa na high i anistropic na high i igrica je isla odlicno pa ti vidi
     
  6. emirc

    emirc Novi član

    Hear Miko, hear!!
    U pravu je ovo sto Miko govori, pitaj bilo koga u Plusu (najbolje Emira ili Mugdima) ako imaju modabilnih 9800SE, i slobodno ih zamoli da ti ostave jednu, jer su meni bez problema ostavili modabilnu 9800SE. Kad dobiju posiljku ovih kartica, oni to uzmu pa isprobaju sve do jedne, i onda odvoje one koje se mogu modat i one koje ne mogu. I zatim, kad kupac IZRICITO zatrazi modabilnu, onda mu daju modabilnu, a ako ne pita nista, onda mu dadnu "normalnu" 9800SE :) PLUS je ba zakon, prezadovoljan sam njima... U Bosni su nesto kao Links u Hrvatskoj! :p
    Jucer sam ih zvao i prodali su sve koje se uspjesno modaju, pa nema ti druge neko da sacekas novu posiljku ako namjeravas uzeti... :?

    Inace, ja sam je sasvim normalno modao u 9800Pro bez IJEDNOG artefakta. A bolja je od FX5900SE. I jeftinija.