AutoCAD + Laserski mis

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Big_Brown_Beaver, Jun 16, 2006.

  1. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    Ima li neko da radi u AutoCAD-u, a da pri tom koristi neki od Logitech laserskih miseva. isti problem se javlja i kod G7..G5..MX1000
    konkretno problem je kad se koriste komande....dimcontinue...m_copy...
    kada su opticki misevi u pitanju, nema nikakvih problema
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    moj mx1000 poludi nakon instalacije drivera bez drivera radi ok al nema dodatnih tipki
     
  3. pac

    pac Komšija

    ja radim na poslu sa optickum bezicnim misem i bez ikakvih problema ferceras doduse kod mene je auto cad 2004
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Snooooop, molim te procitaj postove prije nego odgovoris pazljivo. Covjek je napisao da sa optickim misevima nema problema, nego laserskim.
     
  5. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    nisam probao bez drivera, a i nema mi nekog smisla da to radim, jer pored ergonomije, programirajne tipki misa za neke komande koje su stalno u opticaju je jedan od razloga zasto koristim g7. lik koji sa mnom radi je uzeo g5 na moju preporuku da ne uzima g7, jer sam ja mislio da je neki problem oko bluetooth-a...zapravo se isti problem javlja...i ista stvar sa mx1000

    problem je da kod gore pomenutih radnji u CAD-u da se kursor nastavlja kretati (mozda oko sekunde sto je sasvim dovoljno da ti ucini rad neugodnim) iako sam zaustavio misa....sad moze ovo smijesno zvucat, ali isto ko da pijan ne mogu da pogodim odredenu tacku iako je OSNAP ukljucen. znaci, kursor se ne zaustavlja kad se i mis zaustavi...ista stvar je i u CAD-u 2004 i 2006....stvar je u tome sto se pored milion komandi u CAD-u, to desava na samo 2 ili 3 komande.

    sto se tice svih ostalih programa sve radi bezprijekorno.

    izgleda laser 0 poena
     
  6. pac

    pac Komšija

    izvini moja greska!
     
  7. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    ne znam sta se desava kod tebe, ali ova postavka je rijesila moj problem.....glupost totalna, nisam ni pomislio da ce game setting imati ikakve veze sa CAD-om.

    [​IMG]

    sad radi k'o doxa