AutoCad problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Rodjo, Feb 5, 2007.

  1. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    postoji li negdje neka opcija da kada scrolam misem da se rad ili crtez ili slika u cad zooma.
    zoom-alo se normala, el od jednom sad kada scrolam slika ise samo gore-dole, pa ne mogu nigdje da nadjem opciju da to promjenim, a vjerovatno sam nesto cacko pa je doslo do ovoga.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Koju verziju Autocad-a koristis?
     
  3. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    nema to veze s CAD-om...mora ti scroll biti postavljen na generic button
     
  4. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    2005 je Cad, al je radio rega. Kako da to postavim?
     
  5. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    koji je mis??

    radim na logitech-u pa namjestim u set point-u

    uglavnom u settings-u za misa to podesavas...
     
  6. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    da nisi sta ovdje ceprk'o

    [​IMG]
     
  7. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    ma novi mi je mis, laserski,al je fazon da kad sam instalirao cad 2007 je zoomo na scrol.
     
  8. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    pa vjerovatno jesi, samo gdje i sta?? ako si u cad-u chachko mechku, onda je vjerovatno da ti nece raditi postavke misa kako treba, jer to u cad-u ima sistem kako se podesava i veliki je pain in the...tako da se to ne dira.
    fino skini sve i ijedan cad sa kompa i ponovo instaliraj 06 ili 07
    i kad te bude pitao da li hoces da povuces settings-e iz prijasnje verzije....klik na NO...jer je velika mogucnost iako si unistalirao prijasnju verziju, da komp to povuce negdje iz guzice :D
    nego de ti fino predi na cad 06 ili 07....04 i 05 je smece
    bilo kako bilo, po defaultu bi scroll trebao da radi kao zoom i pan kad ga stisnes. ako ne, onda ga najmestis u settingsu misa

    npr za logitech

    [​IMG]
     
  9. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    ok , hvala
     
  10. Pitalica

    Pitalica Guest

    Moze li mi neko reci kako da memorisem jednom kreirane linije u ACADU tako da ih ne moram kreirati svaki puta iznova za svaki naredni crtez, nego da se sve fino izlistaju iz onog svog padajuceg menija?
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa memorises sve linije kako ti odgovara i snimis prazan crtez. I pri svakom pocetku crtanja prvo ucitas taj crtez a onda preimenujes u zeljeni naziv i tako svaki put.