Autocad raster image-merge

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by civil, Jul 25, 2012.

  1. civil

    civil Aktivista

    Naime kako spojiti nekoliko raster slika (karte BiH) u jednu, u Autocadu.Svaki dio karte je nastavak predhodne,ali je svaka malo zakosena i nemoguce ih je ustimati rotacijom i pomjeranjem.Obratite paznju da su okvirovi od karti postavljeni normalno a karte u njima zakosene


    [​IMG]
     
  2. pac

    pac Komšija

    Photoshop ili neki drugi slican program.
     
  3. civil

    civil Aktivista

    Kako cu u photoshopu odrezati ove crne dijelove,da mi samo karta ostane? Hvala

    [​IMG]
     
  4. pac

    pac Komšija

    Otvoris sliku u ps-u>zarotiraj kartu tako da bude ravna> uzmi crop tool s koji ces crne linije isjeci jednim potezom.
     
  5. civil

    civil Aktivista

    Nemoze tako jer je crni dio sastavni dio karte pa mi se sve rotira.Mislim da cu nabaviti bolje( citaj sredenije) podloge pa na njima raditi.Ko ce 20 karata kropirati,nije problem ali nije to to.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozes u irfanu ako ti je lakse uraditi custom rotation, stavis recimo -6 za tu tvoju kartu, ali je slika nesto mutnija pa vidi da li ti odgovara:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  7. civil

    civil Aktivista

    Imas kafu od mene NAILS.Čim poravnam sliku sa irfanom ima opcija autocrop border i sve bude gotovo u jednom kliku. :smt001

    Kad ubacim u CAD sve se uklopi. Ko bi rekao,jedan mali irfan lakse rijesi problem nego veliki photoshop
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Super...
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa i pac ti je istu stvar reko samo sto nisi skonto ili sta?
     
  10. civil

    civil Aktivista

    U PS-u mi se rotiralo i ono sto sam htio kropirati tako da nista nisam postizao,o tome se radi.Vjerovatno sam u necemu grijesio