Avi to MPG Convertor!

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by TopniK, Jun 6, 2006.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    Zna li neko kakav besplatan convertor koji može uraditi navedeno?

    Na google-u šta god sam našao sve su trial verzije koje da bi bile full zahtijevaju novac.

    Možda kakav besplatan program ili kakva komandna linija?
     
  2. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

  3. Nihad

    Nihad Aktivista

    Ako nisi upucen u neke osnovne stvari video-audio tehnike i video obrade, onda se nemoj dzaba peglati i drljati po tom. Samo ces proizvesti los materijal i tamo ce neko galamiti na tebe kad mu to dadnes.

    Ako ipak znas neke stvari, onda nabavi TMPGenc.
    On ti moze pretvarati iz AVI (moras imati instalisan kodek) u MPEG1.
    Moze proizvesti i MPEG1 za VideoCD disk.

    Ja nisam koristio taj program jer imam profi Ligos LSX-MPEG paket.
     
  4. TopniK

    TopniK Komšija

    Ok. Probaću obje vaše ponude pa ću vam javiti rezultate.

    Ma meni to treba da bi drug ono što mu snimim mogao gledati na DVD Player-u. Njegov DVD Player vidi samo MPG/MPEG a kod mene su svi file-ovi Avi.

    Hvala!
     
  5. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Sto nisi odmah rekao da je za DVD player. :D
    DVD player bi mu morao podrzavati VCD.
    Odes na Nero i nadjes VIDEO CD ili SUPER VIDEO CD i stavis sve video snimke i snimis. Trebalo bi raditi na DVD playeru.
     
  6. TopniK

    TopniK Komšija

    Da, to znam. Ali imam više kratkih filmova pa bih mu to htio sve pobacati na DVD. U nero-i (barem u verziji koju ja imam) ne možeš praviti Video DVD ako je Avi format u pitanju. To mogu uraditi sa CD-om ali sa DVD-om ne mogu.

    Ništa, kada večeras dođem kući pogledat ću ove vaše linkove.
     
  7. Nihad

    Nihad Aktivista

    TMPGEnc se sastoji od MPEG1 kodera i MPEG2 kodera. Program ce ti dozvoliti da besplatno i koliko kod hoces kodujes u MPEG1 (to je za VideoCD), ali MPEG2 je ogranicen na 30 dana (jer sam MPEG2 codec je pod necijim patentom, mislim holivudskim). Ako hoces da pravis MPEG2 (za Super VideoCD ili DVD), onda trazi neki drugi program.


    MPEG1 ima osrednji kvalitet, ne mislim da cete biti bas zadovoljni njime. Pogotovo zato sto mu je maksimalna rezolucija oko 352x288 za PAL, za NTSC je 320x240 ja mislim.
     
  8. Venom

    Venom Aktivista

    IMTOO Mpeg encoder ,ima sve, samo moras nabaviti nesto, sa neke stranice, nemogu napisati ...
     
  9. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Najbolji video converter je Video Convert Master. Interfejs mu je odlican. Nisam siguran jel trial, ako jest javi mi se na pm ;)