backup my documents korisnika sa xp

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Almir, Apr 30, 2009.

  1. Almir

    Almir Komšija

    Na hdd A je bio instaliran xp na kojem je bilo 4-5 usera sa njihovim dokumentima
    Ubačen je nobi hdd B a hdd-a isključen i na hdd B instaliran novi xp
    Ponovo uključen hdd-a i kopirani podaci sa njega ali nemogu da kopiram od jednog korisnika koji je ujedno imao adminstratorske priviliegije ali imali su i neki drugi ali sam mogao kopirati, problem je bio što je taj imao uključen onu opciju za 'make privat documents'.

    Kako mogu prekopirati podatke sa tog foldera, da se razumijemo ja taj folder vidim ali ima 'access denied'...
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa udjes u windows od hdd-a A, tj. logujes se sa tim userom, i onda kopiras fajlove na hdd B :D
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    Nije moguće ući na taj os više...
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Zasto nije moguce? Nisi valjda izbrisao folder WINDOWS? :) Probaj iz safe mode-a, ako nisi brisao kakve fajlove...
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    Neki problemi sa virusima, nije moglo ni iz safemoda, svi podaci su prebačeni samo mi je ostao taj user.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Mislim da moras imati pristup tom OS-u, nisam siguran. Barem nekom drugom user-u, tj. adminu, ako vec ne tom.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Promjeni permisije na folderu i svim podfolderima
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    Sređeno
    Kako?
    1.uključiti security tab na foldere (control panel, folder options)
    2.postaviti adminstratora na folder i podfoldere

    3. fajlovi dostupni za kopiranje i ostalo :)

    Poz