barton clocking hiljaditi put

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ming, Mar 25, 2004.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    nabavio sam bartoncica 2500 koji je zakljucan imam 8rda+ i corsair value memoriju najvise sto sam postigao je 182x11 negdje oko 2000 kada ga prebacim na 200 x 11 nece da se digne temperatura mu je trenutno 43° pokusavao sam i dizati napon na 1.725 ali opet nece ima li ko kakav savjet
    ps stabilan je i na 190X11 ali na 1.70 v temp je oko 45 ali da mi je 200x11
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    eh i u mene je ta ista pasta mogu ti reci da je bolja arctic silver 5 i skluplja je, imam i onaj thermaltakeov copper slim ali ga nesmijem staviti pokriva mi bridgeve dok na thunderbirdu nije pokrivao ni jedan rizicno je ali skida pravo temperaturu. sa naponom se nesmijem previse igrati treba mi zalman 7000 cu za te operacije ili da dozivim electro migration fenomen prerano
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Koja ti je verzija 8RDA+ ? Koje si postavke memorije stavio u BIOS-u (CAS,RAS, TRAS)?
     
  4. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    ma verzija je 2.x uglavnom na north bridgu je ko fol zlatni hladnjak mislim zlatne boje i nisam bas na netu mogao je naci.

    Ma uglavnom je ultra 400 i mislim da treba raditi.

    Na 400MHZ je memorija radila 2-3-3-7 a na ovih 166 radi na 2-2-2-6
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    To sam pitao deloren-a , al nema veze... ;) .
    Ja sad moju drzim na 2.5 3 3 6. Nisam probao sa 2 3 3 7. A na 166 meni radi i na 2-2-2-4 :).
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    memorija je cl 2.0-7.3.3
    usmjerio sam jednu osamdesetku na nortbridge
    kad prebacim na 200 mhz zaledi prilikom dizanja windoza dali je to hladjenje ili do procesora
    probao sam i 1.75 ali nece

    vedy- tebi sa tim monstrumom od kulera je temperatura prevelika promjeni pastu probaj sa peticom
     
  7. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    stani jeli ti memorija ddr 400 ili ddr 333

    Cesto se zna desiti da nemoze svaka memorija ddr 333 na 400MHZ pa je tu kvaka.

    U svakom slucaju nebi trebalo biti neke cajke jer kod mene ako spustim memoriju na recimo 2-2-2-6 na 400MHZ nece monitor da se pali i samo onaj pisti zvucnik sa maticne.

    Mislim da je do procesora (ako je memorija ddr400).
    ili do kulera ako je box.

    Crazy- Citao sam da bas i nevalja cas 2-2-2-4 jer nemoze da se izvrsi jedan ciklus i onda se mora cekati da dodje slijedeci da bi se moglo sto dovodi do pada performansi. Neki kazu da je najbolje 2-2-2-8 i 2.5(2)-3-3-11 kod mene po mjerenjima najboolje radi na 2.2.2.6 i tako je i drzim

    Pozdrav
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    deloren

    Stavi memoriju na 2,5-3-3-6 ... morat ce ti raditi.
    Ako ni tad ne proradi stavi 3.0 3-3-6

    p4-axp
    A najbolje je 2.0-2-2-6 :)
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    memorija je corsair value 2x256 pc3200
    stavljao sam maksimalne postavke
    jedino sto mi je ostalo je 1.8v a to kad uzmem zalmana 7000 cu