Baterije za dig. fotoaparat...

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by hitman, Mar 19, 2008.

  1. hitman

    hitman Aktivista

    Koje su najbolje odnosno koje baterije velikog kapaciteta i dugotrajnog "zivota" se kod nas mogu kupiti i gdje?
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam kupovao Sony po 2500mAh i pokazale su se dosta lose, jako kratak zivot pogotovo ako koristim blic, nakon toga sam u Teleopticu kupio Panasonic istog kapaciteta po 3,5KM. rade oko tri puta duze od Sonyevih do sada osim Duracell su mi se pokazale najbolje.
     
  3. Amash

    Amash Aktivista

    Obrati paznju da izbjegnes NiCd(nickel-cadmium) i uzmes NiMH(nickel-metal hybride) baterije. Takodje uzmi sto vise mAh-a, radi izdrazljivosti. U Mercatoru imas Energizer, u Interexu, Tehnomakretu imas Duracell...uglavnom imas baterija u svakom supermarketu, radnji tehnicke opreme, elektronik centru itd.
    Posto imam aparta koji poprilicno "trosi" imam dva para baterija(4xSony 2000 mAh & 4xDuracell 2600 mAh). Zadovoljan sam sa oba ali ove Duracell-ke su izdrzljivije i sa njima mogu napraviti 500+ dnevnih slika na aparatu. Uzeo sam ih u Tehnomarketu(5,50KM kom).
    Prema ponudi i cijenama koje sam vidio kada sam uzimao sebi baterije, mislim da su ove Duracell od 2600mah-a(5,5KM kom) neki Best-Buy. Msni su se pokazale odlicno a i nisu preskupe.
    Nadam se da sam pomogao :)
    Pozdrav
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Nema baterije do panasonica. Usput, sto vise mAh to se baterije duze pune.
     
  5. hitman

    hitman Aktivista

    Ok, hvala svima na odgovorima.
    Znaci Panasonic 2500mAh ili Duracell 2600 mAh, su najbolje.
     
  6. Amash

    Amash Aktivista

    Uzmi slobodno Panasonic ili Duracell, neces pogrijesiti. Samo uzmi sto vise mAh-a, radi vece izdrzljivosti...