Battle Forge

Discussion in 'Igre i konzole' started by ZubicVila, Sep 16, 2009.

  1. ZubicVila

    ZubicVila Aktivista

    Pozdrav.

    Interesuje me da li neko od vas igra ovu igru. Ja je igram vec neko vrijeme i mislim da je definitivno vrijedna teme na ovom forumu ( nisam primijetio da je neko postavio istu ).
    Igra je besplatna. Ukratko, hibrid izmedju RTS-a i TCG-a zacinjen fenomenalnom grafikom. Kartice se dobivaju tako sto mijenjate svoje za druge ili kupujete. U igri postoje dvije valute BFP i gold. Gold je valuta koja se zaradjuje u igri, a BFP kupuju bogata djeca preko kartice. Vecina transakcija se vrsi u BFP valuti, ali to nije toliko loshe s obzirom da je moguce naci osobe koje prodaju BFP za gold. Sa BFP se mogu kupovati kesice slicica (boosteri), druge kartice, gold itd. Igra ima PvP i PvE elemenat i na oba nacina se mogu sakupljati upgrade-i za karte. PvE posjeduje mape i do 12 igraca koji u isto vrijeme zajedno rade na istom questu. Nesto kao manja WoW instanca. Na kraju se greedaju/needaju upgrades il eventualno neki drugi nacin u zavisnosti kako leader odredi. Sto se tice PvP dijela, postoje ladderi, rankovi, sistem spajanja u igre sa osobama pribliznog ranka itd. Sto se tice balansa, nema se tu sta previshe pricati jer sami ste tvorci svojih deckova i koliko truda ulozite u skupljanje upgrade-ova to cete jace kartice imati. U igri trenutno ima 260 razlicitih karata. Uzivajte :)

    [​IMG]

    Za kraj oficijelna Stranica: http://www.battleforge.com/
    BF Wiki: http://battleforge.wikia.com/wiki/BattleForge_Wiki
     
  2. Loki

    Loki Komšija

    Plaća li se ovo šta?
    Ako se može igrati for free a dodatne karte se plaćaju, kolike šanse ima onaj koji neće ništa da plaća da može da igra igru a da ga ne deru svi ostali?
    Kakav je learning curve, koliko teba da se skonta kako se ovo igra i jel' šta komplikovano? :D

    edit
    Ok pročitah sve ovo u FAQ samo me interesuje jel' ovih 80-ak MB sve što treba skinut' da se igra? :D
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    70-80 MB je installer koji kasnije skida preko neta
    Igra je oko 9-10GB(poslije toga treba i update neki)
     
  4. ZubicVila

    ZubicVila Aktivista

    Yep, 80 MB je samo taj download manager. Igra na disku zauzima 9.35GB.