Best PC games (2008)

Discussion in 'Igre i konzole' started by Hansel, Dec 28, 2008.

?

Najbolja igra 2008

  1. Fallout 3

    19 vote(s)
    24.4%
  2. Mass Effect

    10 vote(s)
    12.8%
  3. Call of Duty: World at War

    7 vote(s)
    9.0%
  4. Crysis Warhead

    9 vote(s)
    11.5%
  5. Grand Theft Auto IV

    17 vote(s)
    21.8%
  6. World of Goo

    8 vote(s)
    10.3%
  7. Dead Space

    1 vote(s)
    1.3%
  8. Left 4 Dead

    2 vote(s)
    2.6%
  9. Sins of a Solar Empire

    1 vote(s)
    1.3%
  10. Grid

    4 vote(s)
    5.1%
  1. Hansel

    Hansel Komšija

    Na većini site-ova dobila ocjenu oko 80 odnosno 8. Budući da se radi o prosjeku miliona glasova (raznih stranica) vjerujem da je to objektivno mjerilo. Sve gore spomenute igre imaju su dobile znatno vece ocjene.
     
  2. dzeri

    dzeri Aktivista

    Pa zato sto nahajpane. Realno mozda Fallout i GTA da su iznad spomenute igre...
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    pa ako su samo PC igre , GTA4 izbaci komotno :lol:
     
  4. dzeri

    dzeri Aktivista

    Sto bi se izbacivao GTA kad je dobio i PC port? Nesto visi hw zahtjevi te problema pirata s igrom se tesko mogu uzeti kao veliki nedostaci.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Re: The best of 2008


    Ma thread je karanana teska. Cuj kriterij sta se igralo na hwb-u :lol: Pa pola bosnjaka svrsava na gta i soker, kao da je to mjerilo kvalitete igre.

    el edit:

    Isto kao da napravis ''album godine'' i stavis Britni Sperms i onu staru profufanu Madonnu. Jer je slusa pola u nas bosnjaka.
     
  6. Dexx

    Dexx Aktivista

    Imal ikakve sportske simlacije? :D
     
  7. Devil Hunter

    Devil Hunter Aktivista

    Ma eto neka bude World of Goo.
    Lista je kratka previše pa gdje je Devil May Cry 4 koji je za PC bio nešto najbolje što mi se desilo u ovoj godini.
     
  8. Hansel

    Hansel Komšija

    Re: The best of 2008

    Vidi, nisam se ja oslanjao čisto na HB zajednicu, nego sam naveo dole da Far Cry 2 nisam ubacio u listu jer su je skoro svi članovi HB-a ovdje popljuvali što znači da sigurno ne bi dobila puno glasova, a ja sam bio ograničen na 10 opcija odnosno igara te sam morao izabrati one koje imaju najveće šanse, a to sam zaključio na osnovu drugih listi igara na raznim IT site-ovima uključujući i one sa Gamerankings (koji uzimaju ocjene svih stranica i izvlače prosjek) i prema tome, zašto izmišljati toplu vodu kada ni na jednoj listi nije bilo PES 2009 nego ove što sam naveo.
    A PES2009 i nije toliko oduševio publiku a GTA koji spominješ se igra u cijelom svijetu.

    Eto, šta bi ti dodao u listu a što ja nisam? Nisam rekao da je ovo savršeno. Moguće da sam nešto bitno izostavio ali sam se fakat potrudio da lista bude realna.

    I ja ću kao i ostali odigrati prvih 5 na listi. :)
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    pa malo ko na hwbu moze kako treba igrat gta4 a na listi je,jer se kao igra u cijelom svijetu,a WoW WotLK izbacis jer se ne igra na hwbu -.-' mora da si bio kod Vidovite Dzemile na rucku...

    ako si vec htio da odigras neke igre koje dobiju najvise glasova,trebao si se vise potrudit oko ankete,a ne ovako samo nek ima.
    gdje ti je grid na listi npr?assasin's creed isto izisao ove godine na PCu.

    nisam glasao nit planiram :)
     
  10. Hansel

    Hansel Komšija

    Ja stvarno ne kontam koji dio vi niste shvatili? Anketa je ograničena na 10 opcija tako da nisam mogao ispuniti svačije želje jer da sam ubacio Assassins creed, morao bih izbaciti neku drugu sa liste i onda bi bilo zašto nema ''te'' igre. A pomenuta igra nije bila ni na jednom site-u u prvih 10 igara na listi (a obišao sam ih poprilično) i zašto bi je sada stavljao ako je to tvoja omiljena igra? Meni je lično najbolja igra ove godina Football Manager 2009 ali je nisam stavio na listu jer ne radi se ovdje o meni i nisam ja najvažniji.

    A realno, kako ja mogu glasati za World of Warcraft: Wrath of the Lich King ako je nisam igrao, a na HB forumu sam dugo vremena i mislim da sam vidio da maksimalno dvojica igraju tu igru i nema potrebe da radi te igre gubim jedno vrijedno mjesto ako sam, ponavljam, ograničen na tih 10 opcija.

    Uglavnom, nisam u prvom postu napisao: ''Zoi, glasaj, molim te.'' :)
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Sto omalovazavate HWB zajednicu kad su dva RPG-a dobila 30% glasova, nemojte tako momci :p
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    GRID :)
     
  13. Hansel

    Hansel Komšija

    Eto vam Grid. :)

    Ova zadnja igra Galactic Civilizations II: Twilight of the Arnor nije dobila ni jedan glas, pa eto, umjesto nje Grid.

    Gledam, na gamespot igra godine Left 4 Dead.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Igra koja najvise strsi je karanana Dead Space.

    IMHO, World Of Goo.
     
  15. Hansel

    Hansel Komšija

    Ja je nisam igrao, ali kako sam uspio vidjeti, hvale je na sve strane. Pogledaj samo prosjek na game ranking. Jedino što su joj u Bug-u dali nisku ocjenu.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sad cemo pratit i Bug :lol: assasin's creed moja omiljena igra?FYI nisam je ni igrao :wink: dugo na HWBu a regan u septembru :| da nisi i ti jedan od onih sto prvo uce pola godine pa se onda regaju :mrgreen:

    Stivi sta fali Dead Space-u?
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dosadna.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    meni nije bila za ono sto sam je igrao.dosadna ti od pocetka ili tek kasnije?
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dosadna u pocetku, dalje nisam ni igrao. :mrgreen:
     
  20. Hansel

    Hansel Komšija

    Uhvatio si me. :)

    Nije ba, ja hvalio Dead Space prijatelju, a on mi onda nađe recenziju u Bug-u i uperi prstom u ocjenu.