big problem 9800se softmod

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by djambo, Jul 13, 2004.

  1. djambo

    djambo Aktivista

    zato sto ti athloni imaju sse3 instrukcije i tu dolazi do izrazaja njihova RISC arhitektura.Zbog toga preferiram amd.Njihovi procesori su vise iskoristeni nego intelovi pogotovo 64.Sad cekam da vidim sta ce raditi prescot ili tejas sa produljenim cjevovodom na vecoj frekvenciji.Trebali bi bit mrcine i to jos sa 64bit instrukcijama.Samo da osposobe mogucnosti nove jezgre.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    zaboravi na tejasa i jayhawka otkazan je kao i svi nasljednici NetBurst arhitekture tejase je po procjenama izbacivao oko 160 watt topline tako da buduce intelove procesore dizajnira njihov mobile group tj prebacuje se centrino tehlologija na desktop rijesenja
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    sse instrukcije su klasicno mazanje ociju
     
  4. djambo

    djambo Aktivista

    E sad si me poklopio.Svaka cast.Sve je to isto amd ili intel.ak se igras uzmi amd ak gledas filmove uzmi intel.Borba se nastavlja,ja sretan, manje cjene.Ali mi je opet amd drazi nego onaj drugi.Ti izgleda nemos spavat ko ni ja vec trazis recenzije po netu.Mislim da bi se trebali savjetovat sa doktorom.Ili ugradit zalmana u glavu.
     
  5. djambo

    djambo Aktivista

    isti odgovor za 512kila na bartonu
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    amd je mucho bolji vazda uostalom ja koristim athlone od
    2000 i nenamjeravam prestati u nadogled
     
  7. djambo

    djambo Aktivista

    I ja ga koristim jos od samih pocetaka k7 arhitekture.Ali imo sam priliku istestirat barton2500+ na abit an7 rev.2 podigo sam ga na 3200+ i davao je 15% slabije rezultate nego moja konfa.Mjereno sa Performance test 5.0
    i pcmark04.Ipak jos uvjek smatram da je amd puno kvalitetniji i optimiziraniji proc od intelovih
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

  9. djambo

    djambo Aktivista

    sta bi reko,blago tebi.uz pravu grafulju ovo rastura.
     
  10. djambo

    djambo Aktivista

    savjet ,spusti frekvu memorije i spusti latenciju pa isprobaj u aidi32 citanje i pisanje memorije
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Ta bi tvoja pila bila jos bolja kad bi ti memorija radila na 210Mhz na Cl 2-2-2-6 :) .
    Ali ako ti radi na 3-3-3-6 nije to bas dobro za Athlona, bolje ce raditi na 200Mhz ali 2-2-2-6 ili 2-3-3-6.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    idealno za athlona bi bilo 2-2-2-11... to je sad najnovija fora :)
     
  13. djambo

    djambo Aktivista

    da mi je znat samo koja to jeftinija memorija moze osim corsair ili gail koje su preskupe.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    u mene radi cl 2.5 6.3.6 kriza od memorije corsair value pack pc3200 neisplati mi se uzimat sta bolje to vec prelazi u zonu pretjerivanja .)
    na koju god stavim frekfenciju neda preko 5400 u 3dmark 2003 memorija me ubija isto na 2.6 ili 2.2
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    graficka je 9800pro
     
  16. djambo

    djambo Aktivista

    probaj frekvu memoriju stavit na auto a latencije sam podesavaj
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    covjece 210 mhz joj je plafon na bilo kojoj frekvi ili voltazi nevalja value pack kod corsaira nikako ja sam mislio uzeti kingmax 433 ali nije je bilo (trebala mi je memorija hitno)

    -memorija je dobra ali uz ovu konfiguraciju neide i onako read mi je 2982 a write 1281 po ameli32 :)
     
  18. djambo

    djambo Aktivista

    onda budi sretan sto tako radi imas bolje rezultate od mene.ili prodaj memoriju i uzmi kingmax hardcore seriju(read2786,write1089)
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    moram uzet vga silencer kada stigne u plus cekam ga ko ozeblo sunce
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    kingmax hc 500 može sa malo dignutom voltažom radit na 2-2-2-X@200mhz