BiHnet hosting?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Broken Hand, Jul 20, 2009.

  1. Broken Hand

    Broken Hand Novi član

    Gledao sam BiHnet hosting ali mi jedna stvar nije jasna, sve sam pročitao ali ništa. Kod ADSL paketa 5G, dobiva se GHosting, pa da li se cijena Ghostinga uračunata ili se naknadno plaća kao:

    ADSL 5G (25km) + Ghosting ili je već uračunat hosting s ovim paketom adsl-a? :roll:
     
  2. Broken Hand

    Broken Hand Novi član

    mislim da sam skontao, samo što u cjenovniku pište da je G hosting uključen u cijenu ADSL 3G i 9G, ne piše za 5G.....onda bi trebalo biti za 3 i 5 isto?
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nema vise 3G paketa..
    Sada samo dobijas sa 5G i 15G paketima.
    I nisu baš bajne te đabne hosting usluge.
    Ako želiš da imaš masu problema onda uzmi bihnetov đabni hosting koji je samo kao reklama uz jace ADSL pakete.
     
  4. Broken Hand

    Broken Hand Novi član

    znači loši su Ghosting s paketima, uglavnom meni treba samo da instaliram SMF i to je to, ništa pretjerano....
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Za to ce posluzit uredno. Ili za wordpress.

    Samo zna bit problema sa pravljenjem baze ako imas tacku u usernameu (npr ime.prezime) al da se rijesit to mailom na support.
     
  6. Broken Hand

    Broken Hand Novi član

    nemam username s takvim primjerom, uvijek koristim jednostavne username-ove, a pass su složeni :lol:
     
  7. Broken Hand

    Broken Hand Novi član

    evo dobio sam 5G, nego, nije mi jasno, kako uci u svoj Ghosting da napravim domenu... trazio ali nisam nasao :oops:
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    otidji na portal, loguj se, pa ides dole hosting, i aktiviraj...

    onda na http://cp.com.ba:8080/ se loguj, pa imas postavke odmene, i dodas novu .com.ba domenu
     
  9. Broken Hand

    Broken Hand Novi član

  10. Broken Hand

    Broken Hand Novi član

    nasao sam servisi ali nema aktivacije :S
     
  11. Broken Hand

    Broken Hand Novi član

    nasao sam u svojem korisnickom servisu, pa postavke, i unutra Hosting postave i pise

    Online aktivacija ADSL G hosting paketa je privremeno ugašena zbog radova na reorganizaciji servisa.



     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Azurni su oni pravo, rijesice to za cas posla.

















    NOT :D
     
  13. Broken Hand

    Broken Hand Novi član

    Nadam se da hoce za koji dan... i usput, hvala jos jednom, znam da sam pegla :D


    :smt006
     
  14. Loki

    Loki Komšija

    To stoji bar mjesec dana, nešto ne vjerujem da će brzo riješiti. :lol:
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Jedno pitanje za ovaj hosting. Jaran mi je dao svoj username i pass, pa sam cackao nesto po control panelu. Zasto je ftp iskljucen i nije ga moguce ukljucit ako stoji da u G hostingu ukljucen FTP? Probam se konektovat preko total commander-a, prodje verifikacija username-a i passworda, ne skine listu foldera ni fajlova i diskonektuje me nakon 10ak sekundi. Kaze da je skoro mijenjao paket, pa da nisu sta zeznuli s time, mada ne bi trebali. Ali eto da pitam, je li kod svih iskljucen ftp?

    [​IMG]
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nema vise problema sa tackom.... automatski ti se kreira i username sa _ umjesto tacke....
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Uredu je to :D Stara je tema, samo mi bilo mrsko da otvaram novu pa pitam ovo, ako nekome nije tesko da provjeri u control panel -> ftp/korisnicki racun -> ftp je li isto kao ono na slici u prethodnom postu? :)
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Isto je na slici i kod mene.

    Ali FTP radi uredno :)
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    OK, hvala. Onda je vjerovatno do moje ip adrese. Mada je prije sve funkcionisalo normalno, pa sam mislio da nisu iskljucili ftp jer stoji off :roll:
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa dodas uredno novi FTP acc tamo, i onda se konektujes na "ftp.selvin.com.ba" (npr), i to je to. Mozes sa bilo kojim FTP klijentom, npr Filezillom, a i sa njihovim ovim Webshellom.