Bihnet ili Freezona sa TP LINK

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by iggy_pop, Dec 18, 2010.

  1. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    dakle danas dobih od telekoma
    tp-link td-w8901g wireles adsl rooter
    http://www.tplink.com/en/products/prode ... 301&id=328

    konfigurisao sam ga tako da sam spojen uvijek na net sa njim (obzirom da mi treba konekcija i za mobitel sa wifi)
    medjutim povremeno hocu i da se spojim na free zonu. nekad sam to radio sa bridge-ovanim rooterom i preko route sentry-a stavljao dvije konekcije istovremeno
    sad to ne moze znam.

    na njega su prikopcana dva racunara preko lan-a, i kaci se i mobitel preko wifi (povremeno). naravno kad bi koristio free zonu onda mobitel ne bih
    pitanje
    ima li neki lagan nacin da se "diskonektujem" sa internet-a i "konektujem" na free zonu bez da moram pjeske skroz konfigurisati sve postavke.
    hvala
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako si ga dobio živ bio, ja ga čekam godinu dana.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    odnjeo bombonjeru i fantu teti na salteru :smt003
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dao bih ja mladoj teti na šalteru nešto bolje, al bojim se da je dzaba opet. :)
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Odes i trazis.

    Nisam se bakcao s free zonom, i tim postavkama, ali ono sto ti je najlakse je da samo dodajes @bihnet na kraju usernamea, sto opet zahtijeva da ulazis u postavke :)
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Bio, tražio, napiso zahtjev za zamjenu, poslo u regionalnu direkciju ima više od 4-5 mjeseci i ništa.
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma to im moras dosadjivati, a bolje otidji kod montera ujtru, i dobijes odma :)
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja sam dobio onaj cunga-lunga sa 4 porta kad sam uveo ADSL prije 3 mjeseca.
    Kako ide to za zamjenu ? Ne vjerujem da oni daju nesto dzaba :lol:
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Jaran skoro uveo ADSL i dobio isti taj, otisao u direkciju u Tz, negdje na 3-4 sprat, zamijenili mu odmah. Samo zapisali username da su mu dali novi. S tim da su onaj drugi htjeli bacit, dok on nije rekao da hoce samo zamjenu, da je predao ispravan :D Sve u svemu, nema problema sa zamjenom. Nikakvi zahtjevi i te gluposti, kao sto neko rece odes kod montera ujutro.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Moram u direkciju ili moze u lokalnoj ? Ne ide mi su u Bihac samo za to :mrgreen:
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Pa on otisao u Zivinice, oni mu rekli da mora to nesto cekat, treba zvat nekog "specijalca". Jer je samo 1 covjek za ADSL. Pa on ode u Tz i zamijeni to za 2 minute :D
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma


    Ja ga nisam ni trazio, samo ih nazvao i rekao da mi je crko modem oni mi donijeli ovaj :D ahhaha,
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Otisao je na drugi sprat, tu i jesu monteri, ili ti ga sluzba za pretplatnicke i terminalne uredjaje. Isto je mogao postici i da je otisao na demo salter, a nisam dzaba rekao da ode ujtru kod montera, jer nisam jedan potpuno ispravan modem zamijenio korisnicima za neki drugi. Naravno, kada istih ima na stanju i kada nisu potrebni za nove korisnike :wink: