"bijela pozadina"

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Dec 3, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozel mi neko objasnit kako je ovo dobiveno:

    http://www.fotolia.com/id/7719364
    (klikati na sliku da se zoomira)

    Cisto sumnjam da je "kruženjem" jer bi izgubio 5 godina života. Na prvu kontam da je light box i imitacija drveta, kad nije.. "pravo" drvo. Ne trazim nikakav dodatak za PS jer ga ne koristim (još) ali me interesuje da znam za ubuduce.

    Znam sve o transparentnosti pozadine, koja razlika treba biti izmedju boje željenog predmeta i pozadine da se zada komanda da se pozadina ukloni... ali cisto sumnjam i da mu je pozadina bila toliko drugacija da je neki program mogao izdvojiti drvo sa komplet krošnjom... ali opet, jest neki komad softwera.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Mozda je radio preko plavog kljuca, stavio veliki plavi zastor iza :D Fakat ne znam, morao je slikati drvo ispred neke pozadine, jer da je u prirodi slikano, izgubio bi 5 godina zivota kako kazes. U PS-u to mozes preko Color rangea, ili Pathovima ako zelis uber preciznost.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma biti ce da je neki helikopter drzao drecavo zelenu ili plavu pozadinu. Stvarbno me interesuje, dalo bi mi milijon ideja za stock fotke ali ne vidim ni jedno logicko objasnjenje. Da je drvo "monofontaza" odnosno nacrtano... predobro izgleda za to ali eto.. sve jemoguce.
     
  4. pac

    pac Komšija

    Slika nije realna pogledaj samo kako je drvo simetricno totalno nemoguce. Mozda je ovo neko 3d drvo izrendano u v-ray.

    Vedo za tebe pitanje da li je moguce drvo bas realno izrendati?
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Da.. dobro si pac. Slika nije realna. Evo malo sam gledao i teksture se ponavljaju:

    [​IMG]

    Lijeva i desna strana gotovo jednake:
    [​IMG]
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Lijeva strana drveta jednaka ovom drvetu sto sam ja postavio.. samo je desna promjenjena. Haman ima vrse profila drveta u datom softweru 8)
     
  8. D4T4X

    D4T4X Novi član

    ovo je radjeno u photoshopu i lakse je nego sto mislite

    covjek obojio podlogu u plavo stavio screen na drvo...itd ima tu posla ali se da lako napravit
    i na kraju polovica drveta c/p,edit,transform,flip horizontal :)