BIOSTAR TA790GX 128M problem kod boot-anja

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Tyger, Jan 18, 2009.

  1. Tyger

    Tyger Aktivista

    Naime imam problem sa gore navedenom maticnom. Nekada kada palim racunar pojavi mi se onaj "sareni snijeg-distorzija", citao sam po drugim forumima i vidio da se to i drugima desavalo.

    Sta bih trebao uraditi ne desava mi se to bas cesto, jer mi uptime racunara zna biti poveci, gasim ga samo po potrebi. Da li da reklamiram (maticna je uzeta u Genelec-u prije mjesec i po) ili da je i dalje koristim ovakvu kakva jeste?
    Unaprijed hvala i pozz..
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    meni se to desava na Foxconn A7DA-S isti chipset, ali samo u slucaju kad pretjeram sa overklokom FSB-a ili kad sideport memorija stoji na 667 mhz. Cim vratim postavke malo nize sve ok. Jesi probao sa updateom biosa??
     
  3. GW

    GW Moderator

    Kako izgleda ta "šarena distorzija"?
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    meni je to licilo ko kad rikne memorija na grafickoj, pa zamrlja sve moguce boje...
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    [​IMG]

    Slicno je ovome.

    Pojavi se samo nekada.
     
  6. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Koji je bios na ploči ? Ja sam imao malih problema na svojoj Biostarci dok nisam flashovao .
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Nisam jos flash-ovao BIOS, jos mi je defaultni.
     
  8. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Provjeri kako stoji situacija s tvojom pločom da li i drugi imaju probleme pa ako ne riješiš ništa flashuj bios.
    Flashovanje na Biostaru je vrlo lagano za odradit.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo ovdje cu se ubaciti da ne otvaram novu temu :D

    Danas sam drugu sklopio 780G i X2 5000+ i 2gb rama i instalirali smo vistu 32bit SP1 on ima stari CRT monitor i koristi rezu 1024/768 eh pitanje je sad sta se od igrica moze igrati na toj integri,moze i na rezi 800/600

    Molio bi Vlasnike 780G IGP-a da mi kazu sta je limit za taj hardware :wink:
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Probao sam ja COD4 mp sve low na 800x600 15-40fps-a, COD2 ide dosta tecnije na 1024 :D, uglavnom problem su minimalni frejmovi. :D
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma to je super,nek ide COD2 kako tako i to je ljepota,ako trzne tu i tamo nije bed.
     
  12. Tyger

    Tyger Aktivista

    Igrao sam Far Cry 2 na 1440x900 25-40 FPS (low details)
    WoW-WotLK na 1440x900 25-40 FPS (low details)
    Crysis 1024x768 20-25 FPS (low details)

    pa eto vidi
     
  13. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Ako se ne varam 780G ima malo losiju integraciju od 780GX pa je za ocekivati malo losije rezultate :D
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pretpostavljam da mislis na 790GX. Razlika je samo u taktovima. IGP kod 790gx je naclockan.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    S tim sto verzije sa sideportom imaju jos bolje performanse.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To svakako.
     
  17. Tyger

    Tyger Aktivista

    Zaboravio sam napisati, rijesenje je bilo u FLASH-ovanju BIOS-a....