blokanje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by deda, Jan 18, 2005.

  1. deda

    deda Novi član

    Uzeh konacno dijelove za komp

    DFI Lan Party
    Amd 64 3400+
    OCZ 2x512 DDR
    ZALMAN cooler
    ZAlman 400W napajanje
    AGP Albatron 6600gt

    od starog mi je ostalo :
    HDD maxtor 60gb ATA
    dvd-rw
    i monitor

    sad se javlja problem jer svako malo mi se zbloka komp . I to uglavnom dok sam na netu surfam i nakon nekog vremena taskbar se smrzne nemogu nista uradit na njemu , kao ni na desktopu .
    Tada restart uradim i sistem se nece dici vec moram ugasiti napojnu i ponovo upalit komp .

    Jel ima ko kakvih ideja radi cega se ovo desava . 3 puta sam formatirao disk i stalno se ovo desava .

    JA mislim da je disk oso u kurac , al hocu da vidim i vase misljenje .

    P.S.Komp nije nista klockan .
    P.p.s sa igrama nema problema
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pratiš temperature?
    bios dobro podešen?
     
  3. djambo

    djambo Aktivista

    rjesavao sam slican problem ali je bila fora u nepravilnom hladjenju hard diska,kod tebe nemora bit to ali probaj i disk zamjenit
     
  4. deda

    deda Novi član

    syss-> temperatura je 41-42
    bios je dobar

    djambo-> sutra cu pokusat sa nekim drugim hardom
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Koji antivirus koristiš :?:
     
  6. deda

    deda Novi član

    ni jedan . Al ne moze biti do nekog virusa , jer pri prvom paljenju nakon formata pocne zajebavati.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Provjeri i memoriju u nekom drugom kompjuteru ako mozes. Probaj i sa novim biosom.
     
  8. deda

    deda Novi član

    ipak je izgleda do nekog virusa . stavio sam kasperskog i nod32 i nasli su hrpu virusica , al sto je najvaznije nasli su virus i na backup dvdima :D .

    nego el ima ko rijesenje za ovo :

    nakon restarta nekad nece da mi se digne sistem . Kutija nastavi zujat al se monitor iskljuci
    :shock: ?!??!?!?1111
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sumnjam na bios. spoji cmos jumper na ploci da vratis sve na fabricke postavke pa probaj opet. tako se meni desi kad pogresno nastimam ram postavke.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    DRUG SLABA TI NAPOJNA