Bluetooth FM transmiter

Discussion in 'Generalna diskusija' started by RedLine, Apr 18, 2017.

  1. RedLine

    RedLine Novi član

    Pozz ekipa, imam jedno pitanje, kupio sam navedeni gore produkt ali imam problema sa statikom tj sumom, da li neko zna koju frekvenciju slobodnu bez smetnji da nadjem i neke trikove i tipove da bude zvuk sto bolji i jasniji?
    Hvala :)

    Sent from my SM-G903F using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji je tacno model ? Svi oni imaju šum i to je neizbjezno. Kvaliteta zavisi od modela do modela. Pojacaj na modulatoru maksimalno kolikoko mozes da nema distorzije i to je to. Sto se frekvencije tice, godinama koristim 105,5 ali to zavisi od sredine, da li ima neka stanica koja pravi smetnje.
     
  3. RedLine

    RedLine Novi član

    Model kina 4 dolara, al sam porucio doosl ide na aux od telefona to je kao medju top 5 kvalitetnijih. Meni najmanje suma ima na 87.5 ali i tu ima drugih aktivnih stanica pa nije bas najbolja opcija pa sam mislio imali jos neko ovu djidju pa da da par savjeta. Sto se tice stimanja na njima ima samo ton tj glasnoca i eq koji ostavim default bas da ne bi naflasio visoke tonove i sum. Eto nadam se nekim jos savjetima a regija je Sarajevo :)

    Sent from my SM-G903F using Tapatalk
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako god moze se koristiti lokalno a cin krenes na neki put peglanje pocinje jer stalno se mjenjaju slobodne i zauzete frekvencije i stalno valja stimati.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Upravo to.

    Koliko treba izdvojiti za solidan BT radio playeri ? Vidim ima ih od 40KM pa gore. Neki da ne pravi probleme sa uparivanjem.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja izdvojio nekad davno, uzeo dobar Nokia Symbian telefon. :D

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji tacno model ? Kakvi su playeri ? Htio sam nesto tako ali kontam da su slabe baterije, ne znam kakvi su playeri, da li cita FLAC itd. Mislim da vrijedi uloziti u neki dobar BT player. Samo ne znam sta od ovih silnih ponuda uzeti.
     
  8. RedLine

    RedLine Novi član

    Frekvencije iko ? Setup neki ?

    Sent from my SM-G903F using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Rekoh ti gore, po BiH najmanje smetnji imam na 105,5 i nisam je godinama mijenjao. A ne znam o kakvi setupima govoris. FM transmitter je plug nad play uredjaj. Eventualno izaberi sebi EQ i to je to. Ja trenutno koristim telefon kao player i ovaj FM transmitter. A nekada ga, kada ode baterija u vožnji, povezem i kablom na onaj standardni transmitter gdje ide na mjesto upaljaca.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nokia 701, predzadnji Symbian ako se ne varam, bolji od njega je samo 808. Imao sam ga na punjacu u autu (ne stalno), u biti FM transmitter hoce potrosit baterije. Sad cita li FLAC, pojma nemam.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok, thx. Potrazim.

    Inace kažeš "imao si ga".. ne koristiš ga vise, je li ti ostao ili ?
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sluzi kao alarm sad :D

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  13. RedLine

    RedLine Novi član

    Ok hvala moze lock.

    Sent from my SM-G903F using Tapatalk