Bojler belaj

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Aldiin, Dec 12, 2018.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Poz ekipa. Od jutros nemam vode ni grijanja, sinoc sve ok bilo..

    [​IMG]

    Pritiskao tu crvenu, ugasi se sve i onda se upale ova kao pjescani sat i ova ispod.. zute, malo svijetle i ugase se. Nakon minut, vrati se ovo.

    Pritisak je oko 0.9, temperatura 15c
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Danas je nestajalo plina u Sarajevu, mozda ima veze s tim?
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne znam vjeruj mi, jutros kad sam ustao na posao ovo me docekalo. Sad dosao, isto. Vidjet cemo kroz par sati.
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    provjeri da ti nisu pali osiguraci na plinskom setu, imaju dva, i oba treba izvuci, padnu kad ne koristis dugo plin ili kad nestane plina
     
    heroic and Aldiin like this.
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hvala drug, do toga je. Izvukao ih i sve uredu.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Isto imao danas i ja.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    Dosao sad na posao i jedan bojler radi dok drugi ne radi i takodje ne moze se resetovati na tipku prekrizenog plamenika, a posto sam sa plinom na vi moze li neko objasniti onak slilovito gdje se nalaze ti osiguraci da pogledam i njih?

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  8. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    To su sigurnosni ventili-osigurači koji se nalaze unutar plinskog seta....imaju dva.....glavni ti je odmah čim otvoriš vrata na setu, udari te u čelo bukvalno....odvrneš kapicu i ispod nje ti je kao tijelo velikog šarafa bez glave.....njega moraš povući, teško ide rukom, trebaće ti kliješta......a drugi (rezervni i manji) ti je sa gornje strane seta, isto ispod kapice koju odvrneš i funkcioniše na istom principu kao glavni.....ponekad treba oba povući u isto vrijeme a nekad je dovoljno samo jedan....to je to koliko se sjećam, sa plinom sam baratao prije nekih 3-4 godine.....uglavnom, ako otvoriš dobro ventile, čut ćeš kad prošumi plin.....čini mi se da imaš pozicije ventila na slici na samom setu kada otvoriš vrata....
    Nadam se da si shvatio.... :rolleyes:
     
    anel007 likes this.
  9. anel007

    anel007 Komšija

    Hvala na odgovoru, nasao sam ja taj ventil vec alo nisam znao smijem li klijestima povuci taj kao metalni pin, plin proradio

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk