Boot disc?!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by fotostudio, Oct 15, 2009.

  1. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    evo ovako raja, trebam formatirati racunar, i u biosu sam podesio first boot sa cd-roma, disc je bootabilan, ali ne moze da ga boota nikako, pokusavao sam sve zivo sa hdd-om i cd-romom (jumperi, konektori, kablovi) sve je ok i hdd i cd-rom su tehnicki ispravni (testirao) ali ne moze da boota nikako (kada bi trebao ocitati cd preskace ga i ocitava hdd). radi se o instaliranom xp sp2 i ja zelim uraditi format i nabaciti xp sp3...
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    onda ti taj cd od Wina nije bootabilan. Si probao isti daj CD na nekom drugom racunaru?
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ako je bootabilan, onda da nemas dva cd-roma, pa ubacujes u pogresan :D
     
  4. hak23

    hak23 Guest

    cujes li zvuk kao preskakanje u svom cd romu, prilikom pokusaja da butujes sa cd-a?, ili se uopste ne zavrti cd u romu?
     
  5. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    @ Vedo - 100% bootabilan, na x drugih probao.
    @ Selvine, imam 2 ali probao sve varijante (samo jedan,donjeo treci..) ali nije to problem.
    @ hak23, cujem ali nije to onaj zvuk pravi na koji mislis, sasvim malo se cuuje..
     
  6. Eight

    Eight Novi član

    ako mozes uci u windows pokreni iz njega instalaciju isto ti dodje
     
  7. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    pokusao sam, ali ne nudi mi nigdje format pa onda instal novi,nego xp na xp ili repair.
     
  8. Big Boy

    Big Boy Novi član

    Mozda je trivijalno ali... cvoknes li "press any key" kad iskoci ta poruka na monitoru ?
     
  9. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    kada udjem u win i pokrenem instal, i kad se resetuje pojavi mi se pak i cvoknem ga..a inace se ne pojavljiva press ak,tj i je problem
     
  10. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    problem rijesen..
    ubacio jos jedan hdd sa windowsom i preko njega fomratirao ovaj hdd i to je to D:hvala momci na svemu D: