Butanje CD-a - Jako zanimljivo

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by alen, Jul 7, 2005.

  1. alen

    alen Novi član

    Pozdrav raja,ev ovako nes mi nije nikako jasno, tu i tamo nekom liku popravim komp reinstaliram windows sredim diskove itd, međutim neki dan sam naletio na vrlo cudan slućaj, trebao sam formatirati disk i instalirati XP naravno donio sam svoj bootabilni XP međutim nije ga mogao oćitat, prije toga sam se namući da u biosu nađem gdje se štima boot, i zamislite šta sam morao uraditi da bi booto CD, morao sam '' Primary master '' staviti kao '' NONE '' a secondary ostaviti '' auto ' nikako drugćije nije mogao da mi boota windowsow CD, kako god okrenem nema šanse.. et toliko od mene
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nek si podijelio s nama, možda zatreba nekad.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Taj problem sigurno je nsatao zbog nespretnog odredjivanja primary i master uredjaja, josh ako je sta sa jumperima zajebavo neko prije tebe....
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    do biosa, sporih IDE kablova (josh ako su oni stari koji nemaju zareza na sredini pa ih mozes ubaciti s koje hoces strane), ili do jumpera (vidjao sam i horizontalno postavljene :). a ja uvijek sa sobom nosim 6 floppy disketa sa boot sekvencom za XP.
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    kako mogu ukljucit dva hard diska?
    ja uzmem na ide kablo i ukljucim jedan pa u sredini drugi i onda mi nece nista da ocita samo dvd-rom a imam i cd-rw???
    sve sam probao u biosu
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a znas li ti momce sa jumperima baratati? u biosu ide kanale ostavi na auto detect.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Onaj na kojem ti je Windoza stavi na master drugi na slave (mislim na jumpere).