CBS File - Broken Windows Update

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by aeRo, Jan 21, 2018.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Imam sljedeci problem ekipa...

    Nedavno sam uradio fresh install Windows desetke. Inace Win drzim na SSD-u od 256GB na kojem je samo sistem. Svaki drugi restart ili shut down sistem mi se desi sljedece - izbaci mi "Working on updates, please don't turn off the computer". I to traje beskonacno, pustio sam i 3h jednom prilikom i nista se nije desilo. Kada prisilno ugasim laptop i ponovno upalim, nakon odredjenog vremena mi dodje poruka da nemam free space-a na C driveu - to dolazi zbog nenormalnog rasta CBS log file-a. Koliko sam shvatio, taj log file raste zbog neispravnog update-a.

    Slijedio sam ovaj guide ali mi se opet isto desava: http://www.cagedrat.com/microsoft-windows/microsoft-windows-updates-cab-files-filling-up-hard-drive/.

    Probam sa da repair-am Win putem komandi u CMD-u ali izbacuje mi poruku da je sve ok. Je li neko imao slican problem? Ne znam sta da radim, vidim da nekima ni formatiranje nije pomoglo... iovaj Win 10 je idiotizam.

    Imam batch file koji cisti CBS folder ali treba mi neko trajno rjesenje.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jesi li skidao windows s microsoftove stranice, odnosno ove zadnje buildove?

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Nisam, rijesio sam stvar fresh installom... Sreca pa je tu opcija da zadrzis svoje file-ove.
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Ti majke mi ko da dozva problem, ja kontao miran kad ono opet mi se isto desilo. Problem je u posljednjem update-u koji zajebava masu raje - KB4056892. Instalacija stuck-a na 99% i to dovodi do problema. Rijesio sam (nadam se) problem na sljedeci nacin, zaustavite windows update service, komande u CMD-u (prvo pokrenuti kao administrator) net stop wuauserv pa onda net stop bits. Potom pobrisati sve iz Software Distribution foldera (u Windows folderu). Ja sam sve vrijeme drzao laptop bez konekcije. Zatim instalirati direktnu instalaciju ovog update-a, ovdje na dnu linka imaju linkovi za 32bit i 64 bit: http://sihmar.com/download-kb4056892-update-windows-10-direct-links/. Nakon toga pustiti Windows Update da sve ostale update-ove nanovo instalira.