Cd I Dvd nece da cita

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by arapinho1, Aug 14, 2009.

  1. arapinho1

    arapinho1 Novi član

    Juce sam krenuo da instaliram igricu i komp nije htjeo da je ocita.Mislio sam da je do igrice,ali kad sam probao vecinu Cdova i dvdova nista nije htjelo.Zna li iko do cega je i bi li mi htjelo ocitat kad bi npr. image file igrice mountovo preko daemona
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Mozda ti je otisao DVD-R(W). Otidji u Device manager (start, run, "devmgmt.msc") pa nadji ga i vidi imal kakvih problema, pa mozes probat brisanje i ponovno instaliranje drive-a.

    Najvjerovatnije ce mountanje image-a moci, jer to nema nikakve veze sa fizickim uredjajem.
     
  3. arapinho1

    arapinho1 Novi član

    stvarno ne znam sta je u device manageru pise da je sve u redu
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa znaci odjednom ti se to desilo? I nece nista da cita?

    Jesil probo kakve kvalitetne medije probat ocitat? Ili razne vrste i sl?


    Meni je moj DVD-RW polahko poceo stucat, nije htio da ocita npr svaki peti dvd, i tako se to pogorsavalo, dok nije doslo do toga da ocita svaki peti, pa onda je htio samo PRINCO ocitavat (dramaticno), i CDove, i onda je totalno zakazo :D Poenta je da bi trebalo ic postepeno, ako je optika otisla.
     
  5. arapinho1

    arapinho1 Novi član

    ne znam da li to ima veze ali nece da ih cita nakon sto sam xp system files zamijenio say windows 7 fileovima
    posto sam ja truba za ovakve stvari kako da reinsaliram drivere :smt003
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Kakve system files?

    Pa ako ti je sve uredno radilo, nesto si mijenjo, i to sistemske fajlove, i onda ti ne radi, logicno da je rjesenje u tome.

    Vrati to sto si mijenjo :D


    Koje drivere si to stavio, za sta?
     
  7. arapinho1

    arapinho1 Novi član

    kako da reinstaliram dvd drivere
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Izbrisi uredjaj iz Device managera, i onda idi na dugme "Scan for hardware changes" ili restartuj PC, pa bi ti se trebalo ponudit da ih ponovo instaliras.

    Mada mi nije jasno zasto si uopste mijenjo drivere za DVD.