CGI skripta, upomoć

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Nov 8, 2006.

  1. GV

    GV Komšija

    Pitanje samo za stručno osoblje. Postavio sam stranicu http://www.adininternation.lol.ba (može se i pogledati ko hoće) i na njoj sam postavio formular za mail(trenutno ukinut), jednostavan, ime, e-mail adresa pošiljaoca i tekst poruke. Sada bih htio da to što je uneseno bude poslano na određenu mail adresu. Koliko sam pogledao literaturu (google, help programa i dr.) na server u cgi.bin bih trebao da postavim cgi skriptu koja bi ovo izvršavala. Tko ima iskustva sa ovim i ako ima gotovu cgi skriptu bio bih mu veoma zahvalan za pomoć. Ja sam potražio skripte na internetu, probao sam sa jednom ali je ona za Unixoidne servere i još jednu ASP ali ne mogu da je natjeram da radi, otvarao sam je u Notepadu i promijenio neke parametre (adresu na koju bi trebala poslati unešeno u formular i dr.) ali mi na mozili daje runtime error a na exploreru page not found i sl. Nešto mi tu fali i ne znam šta i kako. Server je lol.ba pretpostavljam da radi na Win serveru 2000 ili 2003, ova asp skripta je dobra za NT (tako je navedeno u dokumentaciji uz nju-free sa internaeta) možda je i u tome problem. Još jednom ko se sretao sa ovim i ima rešenje molio bih ga da mi pomogne.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  3. Guest

    Guest Guest